Akcesoria, które warto mieć w swojej łazience 

Aranżujesz łazienkę? Jest kilka rzeczy, o których nie możesz zapomnieć, jeśli chcesz, aby była ona nie tylko estetyczna, ale również w pełni funkcjonalna. Jeśli zastanawiasz się jakich – zapraszamy do artykułu, z którego dowiesz się, jakich rzeczy nie powinno zabraknąć na liście artykułów niezbędnych w tym wnętrzu.

Rzeczy, które ułatwiają korzystanie z łazienki

Łazienka nie jest typowym pomieszczeniem. Ze względu na obecną wilgoć i zmienne temperatury powinna być nie tylko odpowiednio wykonana, ale przy okazji również wyposażona w elementy, które ułatwią funkcjonowanie w niej. Na pewno każdy z nas choć raz w życiu miał problem z chlapiącą na podłogę wodą. Ratunkiem okazują się zasłonki prysznicowe, dzięki którym można uchronić się przed wydostawaniem się wody w trakcie kąpieli. Zasłonki prysznicowe są proste w montażu i nie zajmują wiele miejsca. Do tego można z nich korzystać nie tylko wtedy, gdy mamy prysznic, ale również do zabezpieczenia wanny. Gdy nie są potrzebne, można je ekspresowo zwinąć, dlatego są o wiele bardziej praktyczne niż ścianki, czy kabiny. Dodatkowo zasłonki prysznicowe można wybrać spośród wielu grafik i odcieni, ozdabiając przy okazji przestrzeń swojej łazienki.

Jeśli łazienka pełni również funkcję pralni i suszarni, koniecznie powinien znaleźć się w niej kosz na pranie. Najlepszym wyjście będzie taki z zamykanym wiekiem, które skutecznie zablokuje rozprzestrzenianie się niekoniecznie przyjemnych zapachów. Do wyboru są serie inspirowane plecionkami, ażurowe lub z interesującymi grafikami, dlatego nietrudno o dopasowanie ich do stylu aranżacji. Jeśli mamy tendencję do przenoszenia prania, dobrym pomysłem będą kosze wyposażone w uchwyty.

Inne elementy, które przydadzą się w łazience

Łazienka to miejsce, w którym gromadzimy sporo bibelotów, dlatego warto zadbać o jej odpowiednią organizację. W tym celu warto zainwestować w praktyczne akcesoria, które wspomogą nas w codziennych czynnościach, a do tego będą posiadać walory estetyczne. W naszej łazience nie powinno więc zabraknąć pojemników do organizacji kosmetyków, a także detali takich jak dozownik na mydło, czy kubek na szczoteczkę. Jeśli zdecydujemy się na spójne ze sobą artykuły, zyskamy efektowną dekorację przestrzeni.

Ogromnie przydatne są również wszelkie wieszaki. Te można znaleźć wśród klasycznych montowanych do ściany, ale także oryginalnych propozycji wieszanych na drzwiach lub przytwierdzanych przy pomocy przyssawek, dzięki czemu nie trzeba niszczyć kafelków ściennych. Wśród produktów must have powinien znaleźć się oczywiście także uchwyt na papier, dzięki czemu już zawsze pozostanie on w widocznym miejscu.

Leave a Reply