Aranżacje łazienek: trendy na 2019 rok

Wraz z początkiem nowego roku liderzy danej kategorii, a także designerzy wyznaczają najnowsze trendy, jakie towarzyszyć nam będą przez najbliższe miesiące. Dotyczy to praktycznie każdej sfery życia – także wyposażania wnętrz. To właśnie te kierunki będą najczęściej wybierane przez osoby urządzające w 2019 roku swoje mieszkania czy biura. Trendy muszą być na tyle ponadczasowe, aby w kolejnym roku nie okazały się zbyt ekstrawaganckie. Nie mogą być jednak wtórne i nudne. Jakie najsilniejsze tendencje zapanują niebawem we wszystkich świeżo urządzanych łazienkach, sprawdziła marka LAVEO.

aranżacja łazienki 1

fot. LAVEO

Jak w lofcie

Trendem, który nie jest nowy, jednak nadal utrzymuje się w ścisłej czołówce i z pewnością pozostanie tak także w roku 2019, jest urządzenie całego mieszkania, również łazienki, w klimacie loftu. Wykorzystanie w przestrzeni surowych materiałów, takich, jak beton, białe płytki ceramiczne, a nawet wyglądający loftowo marmur dają niepowtarzalny efekt. Ważne, aby nie zaburzyć jego charakteru np. poprzez źle dobraną armaturę. Tu liczy się design i minimalizm. W loftowej łazience warto postawić więc na proste geometryczne formy, wolnostojącą wannę czy minimalistyczną kabinę prysznicową. Idealnie sprawdzi się prostokątna kanciasta umywalka i toaleta. Niezwykle ważny w wystroju łazienki w klimacie loftu jest także dobór baterii. To jak biżuteria dla tego wnętrza. Idealnym rozwiązaniem są baterie chromowane i o prostych formach. Doskonale sprawdzą się tu te przypominające surowe fabryczne kształty, tak aby wnętrze zachowało pofabryczny – loftowy charakter. Ważne są także dodatki. Nie może być ich zbyt dużo i muszą pozostać minimalistyczne.

aranżacja łazienki 2

fot. LAVEO

Ciepło drewna

Bardzo mocnym trendem w 2019 roku będzie wykorzystanie w łazience drewna. Wynika to z coraz większej mody na bycie eko i vege. Ma to podłoże również w coraz częstszym łączeniu łazienki z sypialnią, poprzez częściowe wyburzenie ścian lub choćby chęć zachowania spójności wystroju. Elementy drewniane mogą zostać w łazience zastąpione tymi wyglądającymi jak drewno np. stylizowanymi płytkami ceramicznymi. Ważne aby wyglądało to naturalnie i, podobnie jak drewno, dawało efekt ciepła i przytulności. Materiał też pięknie łączy się z bielą i czystymi formami. Doskonale zgrywa się również z szarościami i nawet surowymi betonowymi elementami. Wynika to z faktu wielkiej plastyczności drewna, które łatwo się aranżuje do najróżniejszych przestrzeni, stanowiąc doskonałe wykończenie czy nawet główny element wystroju łazienki. W 2019 roku warto więc postawić na drewno nie tylko w formie dodatków, ale też głównych elementów wystroju w salonie, sypialni, a także w łazience.

aranżacja łazienki 3

fot. LAVEO

Ceramiczne fantazje

Płytki ceramiczne to niemal nieodzowny element wystroju łazienki. Praktyczne, znoszące wilgoć, odporne na uderzenia i urazy, stają się coraz bardziej nowatorskie i coraz piękniejsze. W 2019 roku pojawi się wiele nowości w temacie płytek ceramicznych. Najmocniejsze tendencje to geometryczne i graficzne wzory. Mocnym trendem będą także podkreślające wystrój wnętrza płytki 3D. Nic lepiej nie podkreśli faktur użytych w łazience niż takie właśnie płytki, załamujące światło. Modne będzie łączenie faktur matowej i błyszczącej, a to wszystko najlepiej w naturalnych tonacjach. Dobrze, jeśli do płytki dobierzemy idealnie pasującą baterię umywalkową. Na szczęście wśród nowości na 2019 rok znaleźć można m.in. matowe i błyszczące modele (np. marki Laveo) Stawiając na płytkę ceramiczną w łazience, warto dobrze przemyśleć ten temat. Postawmy na coś co, choć nowoczesne i w trendzie, będzie nam się podobało także za kilka lat. Przecież nie skujemy łazienki za rok, kiedy np. wybrana przez nas mozaika wyjdzie z mody.

aranżacja łazienki 4

fot. LAVEO

Kolory

Niezwykle silnym trendem w wystroju łazienek w roku 2019 jest użycie w nich koloru. Nie chodzi jednak o kolor na ścianach, płytkach ceramicznych czy dodatkach. Teraz w kolorze mają być baterie! Designerzy m.in. marki Laveo proponują takie rozwiązanie jako alternatywę dla doskonałego i popularnego chromu. Nie chodzi oczywiście o kupno czerwonej czy zielonej baterii, ale o wybór np. baterii, w której połączona została czerń i chrom lub chrom i biel. Takie zestawienia oferuje m.in. marka Laveo (np. w liniach ALEA, BREVA czy RAILA). Bardzo mocnym trendem jest także wykorzystanie w łazience baterii z wykończeniem czarnym matowym, dostępnym m.in. w modelu PRETTO marki Laveo. Taka bateria doskonale komponuje się z prostym wystrojem. Zagra zarówno w minimalistycznej, ciemnej przestrzeni, jak i w śnieżnobiałej, przełamując ją i dając wyjątkowo nowatorski efekt. Wybór „kolorowej” baterii spowoduje, że łazienka stanie się niezwykle stylowa, modna, a przede wszystkim w trendzie.

aranżacja łazienki 5

Trendy w wystroju na rok 2019 pozwolą stworzyć piękną, nowatorską i ponadczasową łazienkę, z której będziemy cieszyć się latami. Decydując się na hit roku pamiętajmy, żeby pasował do aranżacji całego mieszkania czy domu i by nam się podobał. Nie wystarczy, że będzie modny. Na szczęście kierunki aranżacji stanowiące top designu w tym roku są na tyle piękne i uniwersalne, że bez problemu uda nam się stworzyć wymarzoną łazienkę.

Leave a Reply