Bezpieczna, naturalna farba

Nazwa najnowszej linii farb do wnętrz nie jest dziełem przypadku. Kolekcja charakteryzuje się dbałością o środowisko naturalne, a także bezpieczeństwo i komfort domowników.      

Na przestrzeni ostatnich lat obserwujemy pozytywne zmiany w sposobie życia Polaków. Ekologia i bezpieczeństwo przestają być pustymi hasłami, a zaczynają mieć istotny wpływa na podejmowane przez nas decyzje. Wraz z rosnącą świadomością ekologiczną i dbałością o zdrowie, rosną również nasze oczekiwania względem tego, co kupujemy. Już nie wystarczy, że produkt jest efektowny i ładnie podany, musi być również dobry jakościowo i w pełni bezpieczny dla domowników. Takie same reguły obowiązują w dziedzinie farb do wnętrz. Bogata paleta barw, wysoka wydajność i atrakcyjna cena to nie wszystko.

Farba powinna być bezpieczna dla użytkowników, ekologiczna (nie posiadać w swoim składzie lotnych związków organicznych) i nie wydzielać nieprzyjemnego zapachu podczas malowania. Dlatego zgodnie z hasłem „Farba Natura™ lnie najlepsza”, powstała Natura™, nowa linia ekskluzywnych farb w portfolio amerykańskiej firmy Benjamin Moore. Już we wrześniu farby dostępne będą dla polskich klientów.

Natura™ zawdzięcza ją dbałości o środowisko naturalne a także bezpieczeństwo i komfort domowników.

Natura™ cechuje ją dbałości o środowisko naturalne, a także bezpieczeństwo i komfort domowników.

Natura™ to linia wodorozcieńczalnych farb akrylowych do wnętrz marki Benjamin Moore, która przygotowana została z niezwykłą dbałością o środowisko naturalne oraz zdrowie nasze i naszych bliskich. Zarówno bazy farb Natura™, jak i nowoczesne koloranty Gennex® nie zawierają lotnych związków organicznych (LZO). W efekcie gotowa do użycia farba, nawet w najciemniejszym kolorze, pozbawiona jest tych szkodliwych składników. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania do minimum ograniczone zostało ryzyko pojawienia się u domowników reakcji alergicznych. Opatentowana technologia produkcji farb z linii Natura™ i specjalny proces destylacji, pozwoliły na wyeliminowanie uciążliwego zapachu towarzyszącego malowaniu tradycyjnymi farbami.

Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie ekologii sprawiło, że farby z linii Natura™ uhonorowane zostały prestiżowym tytułem Green Promise™. Stanowi on świadectwo produktów w pełni przyjaznych środowisku naturalnemu i użytkownikom. Tytuł ten oznacza, że farby Natura™ spełniają restrykcyjne wymagania i normy GREENGUARD, GREENGUARD FOR CHIILDREN & SCHOOLS, CHPS (California’s Collaborative for High Performance Schools), LEED® (Leadership in Energy and Environmental Design) oraz kryteria standardu Green Seal® GS-11, odnoszące się do produktów malarskich o niskiej lub zerowej zawartości lotnych związków organicznych (LZO).

Zaproś Naturę™ do swojego domu

Zaproś Naturę™ do swojego domu!

Linia Natura™ obejmuje matową farbę Natura® Interior Flat Finish 512, półmatową Natura® Interior Eggshell Finish 513 oraz farbę gruntującą Natura® Interior Primer 511. Produkty malarskie z linii Natura™ gwarantują gładkie, trwałe i zmywalne wykończenie. Farby dostępne są w praktycznie nieograniczonej gamie kolorów liczącej ok. 11 000 odcieni. Ponadto, dzięki krótkiemu czasowi schnięcia oraz możliwość aplikacji kolejnej warstwy po upływie 30 minut, malowanie domu lub mieszkania będzie szybkie i przyjemne.

One Response

  1. Anonim 10 czerwca 2013

Leave a Reply