Błyszczące panele podłogowe ze strukturą heliochrome

Za oknem mróz, z głośników płyną znane od lat melodie, a w centrach handlowych rusza zakupowe szaleństwo – to pierwsze zwiastuny zbliżających się świąt. Podobnie jak na ulicach miast gości blask udekorowanych choinek i latarni, tak też we wnętrzach mieszkań może zapanować świetlista aura. Specjaliści RuckZuck, renomowanej sieci salonów oferujących podłogi, drzwi oraz meble kuchenne, polecają podłogi, które błyszczą nie tylko od święta.

panele Authentic Chrome Dab Vigo Grafitowy

Panele Authentic Chrome Dąb Vigo Grafitowy

Już wkrótce w naszych domach zamigoczą lampki choinkowe, wnętrze wypełni zapach tradycyjnych potraw, a najmłodsi będą wypatrywać pierwszej gwiazdki na niebie. W tym wyjątkowym czasie, także podłoga może cieszyć domowników pięknym, lśniącym wyglądem. Ten efekt zagwarantują nie tylko sumienne porządki, ale również innowacyjna struktura heliochrome, ozdabiająca powierzchnię paneli – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu RuckZuck. 

panele Dynamic XL Cassano Marone XL

Panele Dynamic XL Cassano Marone XL

Struktura heliochrome to zmodernizowana wersja struktury synchronicznej. Ta ostatnia wyróżnia się delikatnie wyczuwalną fakturą, która doskonale harmonizuje się z rysunkiem usłojenia występującym we wzorze dekoracyjnym. W miejscach, gdzie widoczne są włókna drewna, sęki oraz rysy, znajdują się subtelne wgłębienia, które sprzyjają powstaniu trójwymiarowego efektu powierzchni. To z kolei czyni panele jeszcze bardziej podobnymi do podłóg wykonanych z naturalnego surowca.

panele Tradition 4V Dab Hartford Bezowy

Panele Tradition 4V Dąb Hartford Beżowy

Obok właściwości charakterystycznych dla struktury synchronicznej, technologia heliochrome nadaje matowym deskom srebrzysty połysk w tłoczeniach. Dzięki temu lśniącemu wykończeniu, panele stają się bardzo eleganckie, prezentując się wyjątkowo efektownie. W zależności od kąta padania światła oraz jego źródła – naturalnych promieni słonecznych lub oświetlenia sztucznego – stopień błyszczenia się powierzchni jest zróżnicowany. Podłoga o każdej porze dnia może wyglądać zupełnie inaczej i tym samym zaskakiwać domowników swoją wielowymiarowością.

panele Tradition 4V Dab Hartford Jasnoszary

Panele Tradition 4V Dąb Hartford Jasnoszary

Metaliczne wykończenie powierzchni występuje m.in. w panelach z kolekcji Authentic Chrome marki Wiparquet. Elementem wyróżniającym tę linię jest także duża wytrzymałość, którą potwierdza klasa ścieralności AC5. Szerokie deski wykonano z dbałością o każdy detal, dzięki czemu wydobędą piękno pomieszczeń oraz podkreślą ich okazałość.

Struktura heliochrome pojawia się również w podłogach Tradition 4V i Dynamic XL. Obie linie cechuje klasyczna, ponadczasowa estetyka. Krawędzie desek wyprofilowano czterostronną V-fugą, co sprzyja naturalnemu efektowi. Dębowe dekory dobrze odzwierciedlają rysunek prawdziwego drewna, a klasa ścieralności AC4 zapewnia nieskazitelny wygląd paneli przez długi czas.

Podłogi ze strukturą heliochrome z powodzeniem można zastosować zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych aranżacjach. Świetnie sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu glamour, które kochają blask. Będą stanowić także dobre rozwiązanie we wszelkich pomieszczeniach potrzebujących optycznego rozświetlenia i powiększenia przestrzeni – dodaje Katarzyna Śliwińska.

Leave a Reply