Celebracja lata z włoskimi skarbami

Wyobraź sobie ten wieczór. Ciepły, letni. Jest już chłodniej, choć w powietrzu czuć jeszcze ślad lepkiego upału. Takie wieczory najlepiej spędzić na zewnątrz, ciesząc się nimi z bliskimi. Nawet jeśli lista gości bardzo się rozrośnie, na pewno dla każdego wystarczy miejsca. Na taką okoliczność warto zadbać o odpowiednią ilość orzeźwiających napojów i o ich odpowiednie schłodzenie. Do wyboru mamy różne rodzaje coolerów: stalowe, szklane, z tworzyw sztucznych, mające formę obszernych pojemników, stojaków, wiaderek lub eleganckich mis. Wyjątkową formę ma natomiast najnowsza propozycja marki Alessi – Cooler XXL.

Szykowne chłodzenie w wersji exclusive

Cooler Alessi zapewnia długotrwałe chłodzenie napojów nawet w bardzo gorące dni. Ze względu na swoje rozmiary, może pomieścić nawet 20 butelek szampana! Przemyślany i funkcjonalny projekt łączy trzy części: górny pojemnik o średnicy aż 80 cm wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej polerowanej na wysoki połysk, podstawę z innowacyjnego materiału KRION®, który na zewnątrz pozostaje ciepły i w dotyku przypomina kamień naturalny, oraz wewnętrzną stalową siatkę, która stabilnie podpiera butelki.

Ważąca ponad 50 kg ekskluzywna misa będzie zarówno wyjątkowym elementem wystroju stylowego garden party, jak i praktycznym źródłem składników dla twórcy letnich drinków. Ten jednak będzie potrzebował jeszcze kilku gadżetów, które pozwolą wyczarować niezapomniane, uderzające do głowy (kolorami!) napoje.

Akcesoria barowe do zadań specjalnych

Czym miksolog różni się od barmana? Zazwyczaj zamiast sztuki żonglowania i efektownego nalewania drinków, doskonali umiejętność tworzenia doskonałych połączeń smaków, często będących zupełnie nowymi (np. molekularnymi) interpretacjami dobrze znanych klasyków. Mistrzowie mieszania składników o różnych walorach smakowych i kolorystycznych tworzący dzieła sztuki barmańskiej doczekali się własnej dziedziny – miksologii. Jeden z jej znamienitych przedstawicieli, Oscar Quagliarini, stworzył właśnie wraz z projektantem Giulio Iacchettim zestaw wyjątkowych akcesoriów barmańskich dla marki Alessi – tak aby twórcze mieszanie alkoholi, napojów bezalkoholowych, dodatków smakowych, składników naturalnych, ziołowych i barwników było łatwiejsze.

Co wchodzi w skład serii? Shaker do koktajli, sitko, szklanka do mieszania, miarka, łyżka do mieszania i trzepaczka – to najbardziej klasyczne elementy kolekcji The Tending Box. Z jednej strony dobrze znane, z drugiej – zaprojektowane na nowo, w stylu typowym dla marki Alessi:  wysmakowanym, przemyślanym, funkcjonalnym i nieoczywistym. Giulio Iacchetti pochylił się nad każdym elementem kolekcji, szukając jego praktycznej strony i nadając mu zupełnie nową formę.

I tak, pozornie prozaicznej łyżce do mieszania koktajli nadał nowoczesną linię, a funkcjonalność zwiększył dzięki dokładnemu wyważeniu jej proporcji: wagi, długości i kształtu. Projekt trzepaczki „Bâton Lélé” nawiązuje do tradycyjnie używanej do mieszania koktajli gałązki karaibskiej rośliny Quararibea turbinata. Praktyczności dodaje jej ergonomiczny prążkowany uchwyt i wygodna końcówka umożliwiająca odstawienie jej pionowo na blacie. Precyzyjne odmierzanie składników koktajli umożliwia natomiast miarka „Quadri Combo”, w której cztery dozowniki o różnej pojemności ułożono wokół pierścienia, umożliwiającego płynną rotację wokół palców wprawnego miksologa.

Wszystkie składniki, ich smaki, moce i barwy połączy w jedną kompozycję stalowy shaker, który twórcy zaprojektowali tak, aby pewnie i wygodnie leżał w dłoni. Dolna część – szklanka – i górna, zwieńczona eleganckim, płaskim uchwytem, tworzą gładkie naczynie o minimalistycznej formie.

Podobnie jak inne elementy kolekcji, shaker wykonany jest z wytrzymałej stali nierdzewnej, pozyskiwanej w wyniku zrównoważonej produkcji i całkowicie biodegradowalnej.

Coś pysznego i coś eleganckiego

Szykowne letnie party to nie tylko orzeźwiające napoje, ale też lekkie, świeże potrawy. Warto podać je pięknie – na stole udekorowanym kwiatami, zielenią i lekką, elegancką zastawą. Nowe, wielofunkcyjne sztućce „Moscardino” sprawdzą się idealnie w letnim anturażu. Wykonane z polerowanej stali nierdzewnej, mogą być wykorzystane na wiele sposobów – jako naczynia do serwowania małych przekąsek, na nieformalny aperitif oraz jako uniwersalna forma połączenia łyżki i widelca. Jak wiele innych projektów marki Alessi, „Moscardino” działa podwójnie – najpierw zachwycając innowacyjnym projektem, żeby w następnej chwili zaskoczyć funkcjonalnością.

Z okazji jubileuszu połowy lata, proponujemy więc prawdziwe garden party, a w jego ramach unikatową mieszankę: miarkę elegancji, mały kąsek pyszności i porządną porcję hedonistycznej przyjemności. Nie do pomyślenia? Jest lato! Miksujmy na zdrowie!

Leave a Reply