5 produktów, które obniżają cholesterol

Cholesterol sam w sobie nie jest zły. Jego podwyższone stężenie we krwi prowadzi do chorób serca. Norma dla cholesterolu wynosi 190 mg/dl. Sprawdź, jakie produktu obniżają cholesterol i zadbaj o nie w codziennej diecie.

Różowy grejpfrut

Wystarczy zjeść jeden owoc dziennie, aby skutecznie obniżyć cholesterol. Trzeba jednak pamiętać, że grejpfrut wchodzi w interakcje z lekami. Bezpieczny czas między spożyciem grejpfruta (lub soku z grejpfruta) a zażyciem leku wynosi co najmniej 4 godziny. Jeśli więc przyjmujesz regularnie leki, poszukaj innego produktu, który zbije cholesterol.

gf tJk7 PreA 28TX grejpfrut wlasciwosci lecznicze i odchudzajace grejpfrutow 1920x1080 nocrop

Czosnek

Nie tylko obniża cholesterol, ale także działa przeciwzapalnie i rozrzedza krew. Codziennie zjadaj jeden zmiażdżony ząbek czosnku.

Awokado

Jest źródłem zdrowych tłuszczów jednonienasyconych (podobnie jak oliwa z oliwek). Najlepiej jeść go w formie pasty. Zmiażdżony owoc zmieszaj z odrobiną soku z cytryny, solą i czosnkiem. Stosuj do kanapek.

Siemię lniane

Dwie łyżki dziennie tego produktu potrafią skutecznie obniżyć cholesterol. Możesz je dodawać do sałatek, posypywać nimi kanapki bądź wymieszać z jogurtem.

Migdały i orzechy włoskie

Ta zdrowa przekąska jest źródłem magnezu, który pomaga regulować prawidłową pracę serca. Pamiętaj, że zarówno migdały, jak i orzechy włoskie są kaloryczne.

Depositphotos 26852785 s 2019

Leave a Reply