Dysk zewnętrzny 1 TB SSD. Czym kierować się podczas zakupu?

Poszukując odpowiedniego dysku zewnętrznego SSD, warto kierować się kilkoma najważniejszymi kryteriami – pojemność, prędkość zapisu i odczytu oraz bezpieczeństwo danych. Bez znaczenia, czy na dysku będą zapisywane zdjęcia, ważne dokumenty czy kolekcja filmów, warto wybrać pewne rozwiązanie.

Najważniejsze cechy dysku przenośnego SSD

Każdy przenośny dysk SSD, pozwoli transportować, przechowywać i tworzyć kopie zapasowe najróżniejszych plików. Nieważne, czy są to kolekcje zdjęć z wakacji i rodzinnych imprez, czy zarchiwizowane płyty ulubionego zespołu w wysokiej jakości, a może wszystkie sezony ulubionego serialu. Oczywiście kluczowa jest pojemność, ale w przypadku zewnętrznych dysków SSD istotne są także inne parametry, takie jak prędkość zapisu i odczytu danych, jego budowa oraz kompatybilność z innymi urządzeniami. Dysk SSD nie będzie zbyt przydatny, jeśli będzie go można podłączyć tylko do komputera. A co, jeśli chcemy z komputera wgrać na dysk filmy, a potem odtworzyć je na telewizorze, starszym komputerze, albo tablecie?

Przenośny dysk SSD o pojemności 500 GB, 1 TB a nawet 2 TB to uniwersalny magazyn danych, urządzenie przyjazne dla często podróżujących, którzy przenoszą na nim ogromne pliki (lub tysiące mniejszych). To również sposób na szybki transfer plików pomiędzy komputerami PC, Mac i smartfonami. Warto zatem wybrać odpowiedni, aby nigdy nie zawiódł! Jaki zatem wybrać? Lepszym wyborem będzie szybszy, ale mniej pojemny i z delikatniejszą obudową? A może pojemny, ale wolniejszy i z odpowiednimi zabezpieczeniami? Na szczęście z dyskami przenośnymi SSD Samsung z serii T7 nie trzeba godzić się na kompromisy!

Lekki i stylowy?

Jeśli ktoś szuka lekkiego, bardzo niewielkiego, ale jednocześnie wystarczająco odpornego dysku zewnętrznego SSD, powinien zwrócić uwagę na model Samsung T7. Dysk dostępny jest w wariantach o pojemności 500 GB, 1 TB oraz 2 TB. Bez znaczenia, którą wersję wybierzesz, zawsze możesz liczyć na taką samą wydajność i zaawansowane rozwiązania. Dysk jest w pełni kompatybilny z komputerami PC i Mac, urządzeniami mobilnymi z systemem Android tj. smartfonami oraz tabletami, jak również konsolami do gier i nie tylko. Do zestawu dołączone są dwa kable, co dodatkowo zwiększa wygodę korzystania z dysku. Bez przeszkód przeniesiesz ulubione treści z komputera na dysk, by następnie odtworzyć je np. a dużym ekranie telewizora.

Ogromną zaletą dysku jest oczywiście imponujący transfer. Pod tym względem popularne dyski HDD, a nawet pamięci USB, nie mogą mu się równać. Dysk przenośny SSD Samsung T7 wyposażono w interfejs USB 3.2 Gen 2, a wbudowana technologia PCIe NVMe umożliwia osiągnięcie prędkości sekwencyjnego odczytu/zapisu wynoszącej odpowiednio do 1050/1000 MB/s (z UASP). W rezultacie skopiowanie jednego filmu w rozdzielczości 4K trwa nawet kilkadziesiąt sekund. Boisz się uszkodzenia i utraty danych? Po pierwsze, dyski SSD nie posiadają żadnych części ruchomych, narażonych na uszkodzenie lub zużycie mechaniczne. Poza tym mocny, aluminiowy korpus zabezpiecza dane nawet w przypadku upadku z wysokości 2 metrów, a to wszystko zamknięte w eleganckiej obudowie o wadze zaledwie 58 gramów.

Odporny i solidny!

Prowadzisz aktywny tryb życia, intensywnie rozwijasz karierę lub nie chcesz się ograniczać podczas realizacji swoich pasji, nawet podczas pracy? Z dyskiem przenośnym SSD Samsung T7 Shield nic Cię nie zatrzyma! Dysk ten sprawdzi się w każdych warunkach, podczas podróży, pracy poza domem, nie straszne mu upadki nawet z 3 metrów czy przenoszenie z innymi przedmiotami w plecaku. Warto pamiętać, że zgodność z normą IP65 oznacza, że z urządzenia możemy korzystać niemal w dowolnym miejscu bez obaw, że woda i pył zagrożą zapisanym danym. Co więcej, innowacyjna obudowa z technologią Dynamic Thermal Guard kontroluje temperaturę urządzenia, dzięki czemu bez obaw można pracować nawet nad dużymi i wymagającymi projektami. Całość mieści się w kieszeni, ma wymiary 88 x 59 x 13 milimetrów i waży zaledwie 98 gram. To zdecydowanie mniej, niż smartfon!

Bezpieczny i osobisty!

Tak bardzo osobisty, jak Twój unikalny odcisk palca! Dysk zewnętrzny SSD Samsung T7 Touch o pojemności od 500 GB do 2 TB to idealne rozwiązanie dla tych, którzy poszukują przede wszystkim bezpieczeństwa poufnych i wrażliwych danych. Nie dość, że dysk jest bardzo wytrzymały i stylowy dzięki metalowej obudowie, chroniącej sprzęt i zapisane dane nawet przy upadkach z wysokości 2 metrów, to na dodatek posiada zaawansowane systemy zabezpieczające zapisane dane przed nieautoryzowanym dostępem. Wbudowane opcje zabezpieczeń w przenośnym dysku SSD Samsung T7 Touch wykorzystują szyfrowanie AES 256-bit, dając użytkownikowi wygodną możliwość odblokowania dostępu do zapisanych danych za pomocą odcisku palca. Możesz również skorzystać z tradycyjnego hasła, a dzięki dedykowanej aplikacji na komputery PC i Mac, jak również na smartfony i tablety z systemem Android, szybko i bezproblemowo ustawisz poziomy zabezpieczeń i zaktualizujesz oprogramowanie sprzętowe.

Artykuł powstał w ramach współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.

Leave a Reply