Dywanowe love, czyli nowe dywany z całej Europy

Był czas, kiedy można je było znaleźć w każdym mieszkaniu a ich głównym zadaniem była ochrona drewnianej podłogi. Potem stały się synonimem złego gustu i zniknęły z wielu wnętrz. Dywany – ostatnio wróciły do łask a ich oferta stale się poszerza.

Designerski dywan w nowoczesnym wnętrzu? Teraz to możliwe! W ostatnim czasie dywany przeżyły niezwykły renesans i znów stały się modne. Nie tylko ocieplają wnętrze, ale dodają mu charakteru i wyrazu. Można je z sukcesem zastosować w domu urządzonym właściwie w każdym stylu. Wybór materiałów z jakich się je wykonuje, kolorów i wzorów jest obecnie ogromny. Katarzyna Szymanik, właścicielka showroomu i sklepu online www.formazone.pl, wybrała najciekawsze propozycje dostępne u producentów z całej Europy.

Z brytyjskiego Cambridge pochodzą wysokiej jakości dywany wyrabiane z wełny. Ich producentem jest ceniona firma The Libra Company. Są one dostępne w bogatej kolorystyce i stylistyce. Można wybierać od modeli w stylu vintage, przez takie z wyrazistymi wzorami roślinnymi po poprzecierane persy i dywanu typu patchwork. Podobnie wysoką jakość prezentują dywany holenderskiej marki Zuiver. Tu także znajdziemy dużą różnorodność wzorów – od wyrazistego modelu Nepal po neutralny Polar. Na szczególną uwagę zasługuje wyglądający jak wielka plecionka, wełniany dywan o nazwie Nienke.

W nowoczesnych wnętrzach, którym chcemy dodać przytulności, znakomicie sprawdzą się słoweńskie dywany Miotto. Ten producent wyspecjalizował się w produkcji dywanów o wyjątkowo puszystym runie. To przeciwieństwo wyrobów od duńskiej firmy House Doctor. Ta oferuje bowiem ręcznie wyplatane dywany ze stuprocentowej bawełny/juty. Są one dość surowe, ale ich właściwości dekoracyjne doceni każdy fan stylu skandynawskiego. Dostępne głównie w niewielkich rozmiarach i szarościach oraz błękitach.

Osobom poszukującym nowoczesnych dywanów w odważnych kolorach FormaZone proponuje natomiast produkty belgijskiego Kokoon. Będą one świetnym dopełnieniem wnętrz młodzieżowych oraz tych urządzonych w loftowym stylu. Ci, którym w domowym wnętrzu brakuje orientalnego akcentu, powinni zapoznać się z ofertą holenderskiej marki Storebror. Obejmuje ona kilka modeli dywanów inspirowanych Dalekim Wschodem, które wprowadzą do wnętrza niepowtarzalny klimat i powiew egzotyki.

Przykładowe ceny wybranych modeli:
Dywan Patchwork różne kolory 200x300cm Miotto: 1719zł
Dywan Stack House Doctor (w różnych rozmiarach) 119zł-749zł
Dywan Orientalny wełniany Storebor 180×280: 5609zł
Dywan ręcznie zaplatany Nienken Zuiver 170x240cm 4390zł
Dywan Loko 160x230cm Kokoon: 679zł

Zuiver Nienke 2

Zuiver Nienke

Storebror dywan orientalny

Storebror dywan orientalny

Miotto patchwork szarości aranżacja

Miotto patchwork szarości

Zuiver Nepal

Zuiver Nepal

Miotto patchwork czerwienie dywan

Miotto patchwork czerwienie

House Doctor Block

House Doctor Block

House Doctor Repeat

House Doctor Repeat

House Doctor Stack

House Doctor Stack

Kokoon Loko

Kokoon Loko

Leave a Reply