Idealne podłoże pod płytki

Terakota, gres czy naturalny kamień wykorzystywane, jako okładziny ścienne lub podłogowe są popularnymi rozwiązaniami stosowanymi w wielu domach. Ich różnorodność, mnogość barw i rozmiarów powoduje, że przykleja się je w kuchni, łazience, przedpokoju, a także na zewnątrz budynku. By jednak uzyskać estetyczny efekt końcowy warto dobrze przygotować podłoże. Zaprawa Baumacol Preciso na bazie cementu pozwoli precyzyjnie wyrównać ściany czy podłogi, a także wypełnić niewielkie ubytki przed dalszymi pracami.

Precyzja w standardzie

Zaprawa wyrównująca Baumacol Preciso jest suchą mieszanką przygotowaną na bazie cementu. Produkt ten przeznaczony jest do miejscowego wyrównywania ścian i podłóg oraz wypełniania ubytków przed klejeniem płytek ceramicznych, wykonywaniem izolacji podpłytkowej lub gładzi, a także przed wylewaniem mas samopoziomujących. Baumacol Preciso można stosować w budynkach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej.

plytki ceramiczne

Estetycznie wykończona ściany i podłogi dodadzą uroku każdemu pomieszczeniu, fot. Baumit

Mrozoodporność zaprawy umożliwia wykorzystanie jej także na zewnątrz. Co więcej, wysoka wytrzymałość masy, pozwala stosować ją w miejscach narażonych na wysokie obciążenia. Producent zaleca wykonywanie warstwy w zakresie grubości od 2 do 30 mm.

Zaprawę Baumacol Preciso można nakładać na beton, jastrych, gazbeton, klinkier, tynki cementowe, tynki cementowo-wapienne, a także na cegły i bloczki ceramiczne oraz pustaki. Warto podkreślić, że parametry zaprawy wyrównującej z oferty firmy Baumit pozwalają stosować ją także w obrębie balkonów i tarasów, pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym oraz basenów i zbiorników wodnych. Nie należy jej stosować na drewno, metal, tworzywa sztuczne oraz podłoża na bazie cementu przed zakończeniem procesów wiązania.

Przed wykonaniem warstwy wyrównującej podłoże musi być mocne, czyste, niezmrożone, a także odpylone i odtłuszczone. Co więcej należy usunąć wszelkie substancje zmniejszające przyczepność zaprawy Baumacol Preciso.

zaprawa wyrownujaca

Zaprawa wyrównująca Baumacol Preciso, fot. Baumit

Proste i równe podłoża ułatwiają wszelkie prace związane z przyklejaniem płytek lub innych okładzin ściennych i podłogowych. Problemy pojawiają się, gdy powierzchnie są krzywe i wymagają wyrównania. Panaceum na tego typu kłopoty jest zaprawa wyrównująca Baumacol Preciso, która pozwoli pozbyć się nierówności ułatwiając dalsze prace związane z kładzeniem płytek ceramicznych.

  • Baumacol Preciso, op. 25 kg, cena brutto/op. 23,99 zł
  • Producent: Baumit

Leave a Reply