Jak praktycznie wykorzystać narożnik w aranżacji wnętrz?

Aldona Czechowska Product Manager Wajnert Meble

Aldona Czechowska

Gdy urządzamy swój wymarzony dom, staramy się zrobić wszystko, żeby był on efektowny i praktycznie umeblowany. Szukając funkcjonalnych mebli wypoczynkowych, powinniśmy zastanowić się nad zakupem sofy narożnej. W naszym wywiadzie Aldona Czechowska, product manager marki Wajnert podpowiada jak praktycznie wykorzystać to narożnik w aranżacji wnętrz. 

Dobór odpowiednich mebli do salonu nie należy do łatwych, muszą one łączyć design z funkcjonalnością. Często słyszy się, że dobrym wyborem są narożniki. Co przemawia na ich korzyść?

– Kanapy narożne posiadają wiele zalet i możliwości aranżacyjnych, pasują zarówno do małych, jak i dużych wnętrz. W niewielkich mieszkaniach są świetnym sposobem na optyczne powiększenie pomieszczenia, a w większych przestrzeniach pomagają wyznaczyć podział między różnymi strefami salonu. Obecnie na rynku znajduje się wiele różnych propozycji tych mebli, dużym wyborem modułowych narożników może również pochwalić się marka WAJNERT.

naroznik w salonie czy warto 1

Kolekcja Barcelona fot. Wajnert Meble

Narożnik to mebel, który zajmuje w salonie dużo miejsca. Jak odpowiednio dobrać jego rozmiar i ułożenie do wielkości pomieszczenia?

– Rzeczywiście, wybór odpowiednio dużego narożnika zależy od jego przeznaczenia i wielkości pomieszczenia, w którym ma być ustawiony. Jeśli dysponujemy przestronnym wnętrzem, a do tego mebel ma być główną ozdobą, salonu warto wybrać obszerniejszą bryłę – na przykład z kolekcji mebli modułowych. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie wybór modułów, np. z kolekcji KELLY, które ułatwią nam stworzenie wygodnego, obszernego narożnika zarówno w kształcie litery L, jak i U. Zastosowanie takich kanap w dużym salonie pomoże nam optycznie zamknąć część wypoczynkową, dzięki czemu zyska ona na przytulności. Narożniki sprawdzą się również w domach dużych rodzin oraz w sytuacji, gdy będziemy przyjmować większą liczbę gości.

naroznik w salonie czy warto 2

Kolekcja KELLY fot. Wajnert Meble

W dużych przestrzeniach rzeczywiście możemy pozwolić sobie na wiele różnych kombinacji, ale czy narożnik nie będzie zbyt obszerny w przypadku małych pomieszczeń?

– Każdy mebel powinien być rozmiarowo dostosowany do wielkości pomieszczenia. Jeśli mebel ma stanąć w niewielkim pokoju i służyć przede wszystkim do odpoczynku i oglądania telewizji to warto wybrać małą, kompaktową bryłę zakończoną z jednej strony bokiem a drugim tzw. otomaną. Dzięki temu wygodnie będzie można położyć nogi i komfortowo wypocząć. Takie narożniki można znaleźć m.in. w ofercie firmy WAJNERT MEBLE w kolekcjach LOFT, PRESTO, HORN.

naroznik w salonie czy warto 3

Kolekcja LOFT fot. Wajnert Meble

W salonie istotna jest też funkcjonalność naszych mebli, jak to wygląda w przypadku kanap narożnych?

– Gdy chcemy postawić na funkcjonalność w naszym salonie, powinniśmy wybrać narożnik z funkcją spania, np. z kolekcji SPACE. Da nam on możliwość użytkowania dodatkowego łóżka w przypadku noclegu gości. Takie rozwiązanie sprawdzi się także w kawalerkach i małych mieszkaniach, gdzie salon pełni również rolę sypialni. Kanapa narożna z taką funkcją zapewni nam więcej miejsca do spania niż tradycyjna rozkładana sofa.

O jakich innych, istotnych rzeczach powinniśmy jeszcze pamiętać przy wyborze mebli wypoczynkowych?

– Nasze meble posiadają wiele dodatkowych funkcjonalności, które pozwalają  na uzyskanie niecodziennego poziomu komfortu. Cechą, na którą warto zwrócić uwagę są także wygodne i komfortowe siedziska. Siedziska powinny być na tyle głębokie, by podpierać udo na całej długości i sięgać aż do kolana. Komplety wypoczynkowe WAJNERT, oprócz wyżej wspomnianych cech, charakteryzują się ponadto wysuwanymi siedziskami (jak w przypadku kolekcji BARCELONA) – to funkcjonalność dla osób wysokich oraz dla tych, które potrzebują do wypoczynku wyjątkowo dużej powierzchni do siedzenia. Osobom wysokim polecamy również narożniki z kolekcji DAKAR, HAMPTON, LIFE, które posiadają wysokie oparcie bądź regulowane zagłówki, które znacząco podnoszą komfort wypoczynku. Wiele kolekcji narożników marki WAJNERT zaopatrzone są w praktyczne schowki i półki na gazetę, ładowarkę do telefonu lub panel audio. Jest to nowatorskie rozwiązanie, dzięki któremu można posłuchać muzyki z telefonu na głośnikach, nie ruszając się kanapy.

naroznik w salonie czy warto 4

Kolekcja SPACE FOT. Wajnert Meble

Wszystkie te funkcje są oczywiście bardzo ważne, ale co z samym wyglądem mebla?

Luksus pojawia się wtedy, gdy produkt zaspokaja nasze podstawowe potrzeby, pozwala na uzyskanie niecodziennego poziomu komfortu oraz cieszy użytkownika na co dzień. W tym kontekście ważny jest również design mebla oraz jego wykonanie. Marka WAJNERT proponuje meble stworzone zgodnie z najnowszymi trendami we wzornictwie światowym. A proponowane tkaniny, z których wykonane są meble wyróżniają się  modną kolorystyką i dobrą wytrzymałością. Przy produkcji mebli WAJNERT wykorzystywane są tkaniny łatwoczyszczące i hydrofobowe, a do tego zarówno miłe w dotyku, jak i  wytrzymałe na ścieranie. Niezależnie od sposobu użytkowania mebla i wielkości pomieszczenia, do którego jest przeznaczony, w ofercie firmy WAJNERT MEBLE każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie.

naroznik w salonie czy warto 5

Kolekcja HAMPTON FOT. Wajnert Meble

Narożniki marki WAJNERT to meble, które łączą doskonałe wzornictwo z pełną gamą funkcjonalności, które możemy wybrać zgodnie z własnymi oczekiwaniami, tak aby wykorzystać w pełni wszystkie mocne strony wypoczynku.

Dziękuję za rozmowę 

Leave a Reply