Jak zaplanować spiżarnię w kuchni?

Kuchnia – miejsce, gdzie przyrządzasz posiłki, rano spędzasz czas podczas śniadania ze swoją rodziną. Kuchnia to także często najlepsze pomieszczenie do spokojnej rozmowy w przytulnej atmosferze z najlepszą przyjaciółką czy do wspólnego gotowania razem z rodziną.

Kuchnie są różne. Mają rozmaite kształty, wymiary, układ ścian. Czasem kuchnie są osobnym pomieszczeniem, czasem stanowią przestrzeń otwartą połączoną z salonem. Niekiedy wygląd naszej kuchni odzwierciedla styl naszego życia. Niewielka, prosta, nowoczesna i funkcjonalna kuchnia będzie charakterystyczna dla młodej dynamicznej osoby, która mało czasu spęcza w domu a posiłki je przeważnie na mieście. Z kolei duża kuchnia, połączona z salonem będzie doskonałym rozwiązaniem dla rodziny, która ceni sobie czas spędzony w domowym zaciszu.

spizarnia w kuchni

Spiżarnia w kuchni, fot. INDECO

Niezależnie od wielkości pomieszczenia kuchennego należy pamiętać o odpowiednim rozplanowaniu przestrzeni. Kuchenne szafki i sprzęty AGD to nie wszystko. Przydatna może okazać się spiżarnia. Jednak nadal nie jest ona standardem, a osoby mające małe mieszkania, po prostu nie mogą sobie na nią pozwolić. Dlatego warto zastąpić ją szafą wnękową, która może pełnić funkcję podręcznego magazynu żywności.

Taka szafa powinna pomieścić zarówno słoiki z przetworami, torebki z cukrem i mąką, a także makarony, kaszę, ryż i inne produkty, które nie są codziennie wykorzystywane podczas gotowania – mówi przedstawiciel Indeco S.A. Szafa wnękowa w kuchni jest także doskonałym miejscem do przechowywania napojów, warzyw czy innych produktów nie wymagających chłodzenia.

szafa spiżarnia

Szafa wnękowa w kuchni pełni rolę spiżarni, fot. INDECO

Ważne, aby szafa w kuchni była odpowiednio dostosowana do stylu i kolorystyki pomieszczenia. – Taka szafa powinna przede wszystkim spełniać oczekiwania osoby użytkującej. Zawsze musimy pamiętać, aby półki były odpowiednio wytrzymałe i aby miały odpowiednią wysokość. Wnętrze szafy kuchennej powinno być inaczej rozplanowane niż szafy np. w sypialni. – dodaje przedstawiciel Indeco S.A.

Dobrym rozwiązaniem kolorystycznym w szafach kuchennych są fronty np. z płyty laminowanej dostępnej w kilkudziesięciu kolorach lub z matowego szkła. Do tego należy wybrać pasujące profile np. Quebec czy Yukon – podsumowuje przedstawiciel INDECO.

Leave a Reply