Jaką podłogę wybrać do pokoju dziecka lub nastolatka?

Jaką podłogę wybrać do pokoju dziecka lub nastolatka? Urządzając takie wnętrze stajemy przed nie lada wyzwaniem. Chcemy, aby otoczenie naszych dzieci było bezpieczne dla ich zdrowia i dobrze wpływało na ich samopoczucie. Równocześnie powinno być trwałe i dobrze znosić niespożytą energię i fantazję najmłodszych mieszkańców domu.

jaka podloga do pokoju dziecka 1

fot. Quick-Step

O ile jeszcze ściany w każdym pokoju łatwo jest pomalować – odświeżamy je zazwyczaj raz na kilka lat – w przypadku podłogi sprawa nieznacznie się komplikuje. Podłogę w naszych mieszkaniach układamy raz na wiele lat. Wiele osób decydując się na tradycyjny parkiet z góry zakłada konieczność cyklinowania i ponownego lakierowania lub olejowania. Dostępne są jednak podłogi, które doskonale znoszą intensywne użytkowanie i sprawdzą się w pokoju dzieci. 

jaka podloga do pokoju dziecka 2

fot. Quick-Step

Ostre przedmioty, zabawki, twarde obuwie lub kredki w ręku naszej pociechy potrafią zostawić trwałe ślady na tradycyjnych deskach. Dzięki nowoczesnej technologii możliwe stało się uzyskanie podłogi wiernie odtwarzającej wygląd drewna, łatwej do czyszczenia i odpornej na uszkodzenia. Podłogi laminowane Quick-Step z trudem można odróżnić od swoich prawdziwych odpowiedników. Piętnaście kolekcji laminatów daje ogromne spektrum  wyboru: wzorów, kolorów, faktur i wielkości desek. Co więcej w jednej podłodze połączyć można deski o różnych wzorach i stworzyć niepowtarzalny patchwork. Technologia belgijskiego producenta pozwoliła również na stworzenie podłogi o wyglądzie drewna sosnowego, które nigdy nie było szeroko stosowane w produkcji podłóg ze względu na swoją miękkość i nietrwałość.

jaka podloga do pokoju dziecka 3

fot. Quick-Step

Ogromnym atutem podłóg laminowanych jest odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Nawet najbardziej wymyślne zabawy i fantazja dzieci nie będą im straszne. Nie trzeba ich cyklinować ani pokrywać warstwą produktów konserwujących, takich jak olej czy lakier.  A dzięki specjalnej powłoce zapobiegającej wnikaniu w głąb materiału substancji barwiących usunięcie plam z flamastrów, kredek czy dziecięcych farb nie będzie stanowić żadnego problemu. Z laminatów łatwo można usuwać bród, a do pielęgnacji  wystarczą powszechnie dostępne środki czystości.

jaka podloga do pokoju dziecka 4

fot. Quick-Step

Potrzeby dziecka zmieniają się bardzo szybko. Na początku jego pokój spełnia rolę sypialni i miejsca zabaw. Wielu rodziców obawia się, że podłoga wykonana z sztucznego materiału może źle wpływać na zdrowie najmłodszych.  Raczkujące i bawiące się dziecko spędza większość czasu na podłodze. Warto więc podkreślić, że produkowane w Europie podłogi laminowane Quick-Step nie wydzielają żadnych zapachów i powstają w oparciu o surowe normy. W procesie produkcji nie stosuje się formaldehydu – substancji, która nie tylko odpowiada za nieprzyjemny „chemiczny” zapach, ale również ma niszczący wpływ na środowisko naturalne.

jaka podloga do pokoju dziecka 5

fot. Quick-Step

Z czasem pokój dziecka zmienia się w pokój nastolatka. Tutaj młody człowiek uczy się, rozwija zainteresowania i przyjmuje gości. Nastolatek we wnętrzu potrzebuje zaznaczyć swoją odrębność, a nierzadko również dać upust swoim zainteresowaniom. W przemeblowanym wnętrzu laminowana podłoga wyglądać będzie równie dobrze w miejscach niegdyś intensywnie użytkowanych, jak i dotychczas zastawionych meblami.

jaka podloga do pokoju dziecka 6

fot. Quick-Step

Wybierając podłogę do pokoju dziecka warto myśleć perspektywicznie. Zdecydujmy się na rozwiązania dość klasyczne i ponadczasowe, i nie ulegajmy chwilowym modom. Piękny, ciepły wygląd drewna nowoczesnych podłóg laminowanych jako podstawa sprawdzi się w każdej aranżacji – zarówno w pokoju pomalowanym na jasne, wesołe pastele, jak również z bardziej zdecydowanymi barwami i klasycznymi meblami.

jaka podloga do pokoju dziecka 7

fot. Quick-Step

Leave a Reply