Jakie rolety do okien plastikowych wybrać?

Wybór osłon okiennych wcale nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Abstrahując od indywidualnych potrzeb oraz konkretnych oczekiwań, warto również dobrać model osłony do rodzaju okien, które znajdują się w naszym domu lub innej aranżowanej przestrzeni, na przykład biurowej. Najczęściej mamy do czynienia z oknami plastikowymi. Co będzie do nich pasowało najlepiej?

Osłony okienne przeznaczone do okien plastikowych

Jeżeli zastanawiają się Państwo, jakie rolety należy wybrać, mając na uwadze okna plastikowe i czy będą to osłony okienne inne niż w przypadku okien drewnianych, odpowiadamy – obecnie do okien z plastiku pasują te same rozwiązania, co do okien z drewna. Wybór jest naprawdę duży. Do najpopularniejszych opcji można zaliczyć rolety dzień-noc, rolety w kasecie, rolety materiałowe, a także plisy. Każde z tych rozwiązań jest bezinwazyjne. Istnieje również możliwość zastosowania rolet wolnowiszących, jednak one montowane są do ściany lub sufitu.

Rolety rzymskie oraz plisowane – nowoczesność i funkcjonalność w atrakcyjnym wydaniu

Rolety rzymskie, czyli inaczej materiałowe wiszące, są łatwe do zdemontowania, a więc bezproblemowe w utrzymaniu czystości. Fantastycznie sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach, optycznie je powiększając i nadając niebywałego uroku. Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród młodych ludzi, ceniących sobie minimalistyczną prostotę i elegancję, cieszą się plisy. Fenomen rolety plisowanej polega na tym, że jest ona w stanie zapewnić wiele zróżnicowanych możliwości względem wyboru partii okna przeznaczonej do zasłonięcia. Osłonę można podnosić i opuszczać zarówno z góry, jak i z dołu. Roleta plisowana bardzo dobrze prezentuje się również w oknach o nietuzinkowych kształtach, na przykład trapezowych czy trójkątnych.

Jakość i dokładność wykonania rolet przede wszystkim

Wybór osłony okiennej powinien być uwarunkowany przede wszystkim tym, czego potrzebujemy. Czy roleta ma jedynie osłaniać nas przed nieproszonym wzrokiem przechodniów, czy również chronić przed zbyt nachalnymi promieniami słońca przenikającymi do pomieszczenia? Czy będzie wykorzystana w niewielkim czy przestronnym, mieszkalnym czy biurowym pomieszczeniu? Na czym zależy nam najbardziej – na walorach wizualnych czy łatwości czyszczenia wybranego rozwiązania? Jedno jest pewne – najważniejszym aspektem zawsze powinna być jakość. Staranne wykonanie z dobrych gatunkowo materiałów ma wpływ na trwałość oraz wytrzymałość rolety, dlatego warto o tym pamiętać, podczas wybierania osłony okiennej do urządzanego pomieszczenia.

Leave a Reply