Szyk i elegancja drewna

Drewno ociepla i łagodzi charakter nowoczesnego, minimalistycznego budownictwa. Chętnie jest wykorzystywane do dekoracji fasady. Dobrym pomysłem, który pozwoli na podkreślenie luksusowego charakteru domu, jest wykorzystanie drewna jako wypełnienia drzwiowego. Linia drzwi wejściowych Lignum i Decor od AWILUX pozwala stworzyć oryginalne i ponadczasowe aranżacje z drewnem w roli głównej.

Naturalny szlif

Na serię Lignum z oferty AWILUX składają się cztery wyjątkowe modele drzwiowe wypełnione naturalnym drewnem, które podkreślą charakter fasady budynku. Wykorzystana do ich stworzenia okładzina dębowa jest dwukrotnie olejowana, co dodatkowo podkreśla jej usłojenie. Widoczne drobne szczeliny oraz sęki nadają drzwiom z serii Lignum rustykalnego charakteru, dzięki czemu wpiszą się one zarówno w nowoczesną stylistykę industrialną, jak i boho.

Nawiązanie do tradycji                                                                                                  

Linia Decor z nowej kolekcji drzwi wejściowych AWIDOOR od AWILUX odwzorowuje istotę naturalnego, starego drewna. Minimalistyczne wypełnienia nadają drzwiom wyjątkowego charakteru. Stworzone zostały z dbałością o każdy detal, tj. usłojenie czy widoczne rowki. Ten rodzaj wypełnienia nie wymaga dodatkowej konserwacji i pozwala cieszyć się wyglądem nawiązującym do prawdziwego drewna. Rustykalne wykończenie drzwi sprawia, że z powodzeniem wpiszą się one w charakter najnowszych trendów w aranżacji i projektowaniu.

Eleganckie dodatki

W standardowym wyposażeniu drzwi mają ukryte skrzydło od strony zewnętrznej, za dodatkową opłatą możliwa jest również wersja obustronna. Od wewnątrz widoczna jest polakierowana gładka płyta aluminiowa w kolorze białym lub antracytowym. Opcjonalnie można wybrać pakiet NeroStyle, w ramach którego płyta środkowa, rama i wszystkie elementy dodatkowe będą w kolorze black ultimatt. Ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość zamontowania lustra po wewnętrznej stronie drzwi.

Wypełnienia dostępne są z pochwytami ze stali szlachetnej lub w kolorze czarnym. Dostępne są dwa warianty – pochwyty typu C lub wpuszczane. Do części z nich można zamontować podświetlenie LED.  Od strony wewnętrznej drzwi wyposażone są w klamkę aluminiową z rozetą. Dół drzwi wykończony jest elegancką listwą o wysokości 30 mm.

Drzwi AWILUX z linii Lignum oraz Decor można wyposażyć także w dodatkowy pakiet Komfort z czytnikiem linii papilarnych i kontrolerem do zdalnego sterowania przez centralę TaHoma. W kwestii bezpieczeństwa inwestorzy i architekci mają do wyboru dodatkowy pakiet DOOR Protect 1 z zamkiem 5-ryglowym i bolcami antywyważeniowymi od strony zawiasów, a także pakiet DOOR Protect 2 z zamkiem automatycznym, bezpieczną wkładką typu C i bolcami antywyważeniowymi od strony zawiasów.

W modelach z przeszkleniem standardowo zastosowana jest szyba transparentna, którą można za dopłatą wymienić na ornament: Chinchilla biała, Satinato, Master Carre lub wybrać szybę bezpieczną VSG. Inwestorzy mogą także wybrać drzwi z ukrytymi zawiasami.

AWIDOOR od AWILUX

Drzwi wejściowe są wizytówką domu, za którą kryją się wyjątkowi mieszkańcy. Projektanci firmy AWILUX dołożyli więc wszelkich starań, by stworzyć wszechstronną, designerską i niepowtarzalną kolekcję nowych drzwi AWIDOOR.  Poza unikalną estetyką, ofertę AWILUX wyróżnia funkcjonalność, wysokie parametry techniczne, właściwa termoizolacja oraz dźwiękoszczelność. Drzwi z serii Lignum i Decor to aluminiowe rozwiązanie w wypełnieniem nakładkowym Rodenberg z linii premium. Drzwi charakteryzuje głębokość zabudowy wynosząca 90 mm.

Drzwi z serii Lignum i Decor skupiają całą swoją uwagę na doborze drewnianych wypełnień i ich strukturze. Dzięki temu możliwe jest stworzenie nowoczesnych drzwi odpowiadających na potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników, które wpiszą się w niepowtarzalny styl współczesnego domu i podkreślą status właściciela. Nowa kolekcja drzwi AWIDOOR od AWILUX to oryginalne i stworzone z dbałością o każdy detal modele o ciekawym wypełnieniu.

Leave a Reply