Kafelki – małe dzieła sztuki

Kafelki to jeden z najlepszych sposobów na wystrój łazienki. Są nie tylko wygodne do utrzymania w czystości, ale pozwalają uzyskać naprawdę piękne aranżacje wnętrz. Producenci prześcigają się bowiem w wymyślaniu coraz ciekawszych kolorów i wzorów. Spójrzmy na kilka propozycji, które naprawdę przypominają małe dzieła sztuki.

Kwiatowe motywy na kafelkach są bardzo popularne. Prawdziwie artystyczny wystrój łazienki uzyskamy jednak, gdy poszczególne kafelki są fragmentami większego motywu kwiatowego. Prawdziwie intrygująco takie rozwiązanie wygląda w czarno-złotym wariancie kolorystycznym.  Aby aranżacja łazienki w ciemnych kolorach była nastrojowa, ale nie przygnębiająca, warto jedną ścianę pozostawić jaśniejszą. Nie zapomnijmy też o klimatycznym świetle świec.

ozdobne kafelki

(Aranżacja łazienki, fot. Nella Vetrina)

Czerń i złoto to w ogóle bardzo wdzięczny zestaw kolorystyczny, jeśli chodzi o wystrój łazienki. Dzięki tym barwom możemy sprawić, że aranżacja wnętrza będzie miała prawdziwie zmysłowy charakter. Czarne kafelki w złote, barokowe wzory, lampa z ozdobnym abażurem i świece rzucające zmysłowe światło – czego więcej potrzebujemy, jeśli chodzi o wystrój łazienki? Czarno-złota armatura łazienkowa to już „wyższa szkoła jazdy” – propozycja tylko dla odważnych.

ozdobne kafelki 2

(Aranżacja łazienki, fot. Nella Vetrina)

Równie dobrze jak złoto, z czernią komponuje się srebro. Spójrzmy, jak fantastycznie przedstawiają się czarne kafelki ze srebrnym motywem. Nowoczesne aranżacje łazienek często wykorzystują zimne, metaliczne kolory, więc jeśli chcemy, żeby nasz wystrój łazienki był modny, nie powinniśmy się dłużej wahać. Szczególnie dobrze takie rozwiązanie sprawdzi się w połączeniu z ozdobną armaturą łazienkową. Spójrzmy chociaż, jak ciekawie wygląda ta mała, czarna umywalka.

ozdobne kafelki 4

(Aranżacja łazienki, fot. Nella Vetrina)

Różowe, brokatowe motywy niekoniecznie muszą przywodzić na myśl wystrój sypialni małej dziewczynki. Wprawdzie połączenie czerni z różem jest dosyć kontrowersyjne i z pewnością nie przypadnie do gustu każdemu, ale te kafelki wyglądają naprawdę efektownie. Drobne, różowe perełki układają się w fantazyjne esy-floresy, przez co płytki wyglądają zarazem nowocześnie i elegancko. Warto dobrać do nich dodatki w ciemnym odcieniu różu.

ozdobne kafelki 5

(Aranżacja łazienki, fot. Nella Vetrina)

A na koniec „coś z zupełnie innej beczki” . Wcześniej wspomnieliśmy, że niektóre kafelki wyglądają jak małe dzieła sztuki – a co powiecie na  prawdziwe dzieło sztuki złożone z kafelków? Taki nietypowy obraz może zawisnąć na ścianie w salonie. Jest to świetny pomysł, jeśli podobają nam się nowoczesne aranżacje wnętrz o artystycznym charakterze. W szczególności w czarno-białej wersji kolorystycznej.

ozdobne kafelki 3

(Aranżacja salonu, fot. Nella Vetrina)

Zobacz też mozaikowe kafelki

3 komentarze

  1. Małgorzata 1 maja 2012
  2. Olka 13 stycznia 2012
  3. Natasza 13 stycznia 2012

Leave a Reply