Mozaikowe ściany w łazience

Proponowaliśmy Wam już bardzo różne kafelki. Dzisiaj mamy dla Was kolejną propozycję, jeśli chodzi o oryginalne ściany w łazience. Tym razem proponujemy różnego rodzaju mozaiki. Taki wystrój łazienki jest zarazem bardzo ozdobny i bezpretensjonalny. Efekt zapiera dech w piersiach. Mamy nadzieję, że Wam się spodoba.

Co japońska kuchnia i aranżacja łazienki mają ze sobą wspólnego? Pozornie nic, jednak jeśli dobrze przyjrzymy się tym wzorom na kafelkach, możemy dostrzec ich podobieństwo do kawałków sushi. Mozaika ta nie pojawia się jednak na całej ścianie – byłoby to zdecydowanie przytłaczające. Wystrój wnętrza będzie dużo bardziej zrównoważony, jeśli taki wzór zastosujemy tylko na fragmencie ściany. Pozostałe ściany w łazience powinny być w jednolitym kolorze.

 

mozaika

(Kafelki, fot. Nella Vetrina)

Najbardziej na użyciu ozdobnych kafelków skorzysta czarno-biała aranżacja łazienki. Taki wystrój wnętrza łatwo może stać się ponury i przygnębiający, jeśli nie zastosujemy żadnych ozdób. Dlatego warto dobrać kafelki z drobnymi, połyskującymi akcentami układającymi się w kwiatowy wzór. W ten sposób wystrój łazienki będzie uwieńczony naprawdę eleganckim  akcentem. Dodatkowo dobierzmy różnego rodzaju białe dodatki do wnętrza.

 

mozaika 3

(Kafelki, fot. Nella Vetrina)

Inną propozycją, jeśli chodzi o subtelny, a zarazem elegancki wystrój łazienki jest połączenie brązu i złota. Spójrzmy na te kafelki z kwiatowym, odważnym motywem. Jeśli wybralibyśmy inną kolorystykę, wystrój łazienki mógłby być wręcz psychodeliczny. Jeśli jednak kwiaty będą w delikatnym złotym odcieniu na brązowym tle, uzyskamy wystrój wnętrza z klasą. Taka aranżacja łazienki będzie wyglądała jeszcze ciekawiej, jeśli dobierzemy do niej ozdobne świeczki. W ich blasku złote akcenty na kafelkach nabiorą nowego wymiaru.

 

mozaika 4

(kafelki, fot. Nella Vetrina)

Dla odważnych mamy bardziej szalony wystrój wnętrza. Jasna ściana ozdobiona drobnymi szklanymi kafelkami pozostawia duże pole do popisu. Każdy z kafelków posiada złotą obwódkę i kolorowy akcent pośrodku. Niezależnie zatem, jak je ułożymy, będą wyglądały efektownie. Możemy dobrac tylko kilka, jak i całe mnóstwo. Wybór należy do nas i jest kwestią tego, jak odjechany wystrój łazienki chcemy uzyskać. Takie ściany w łazience sprawdzą się zarówno w zestawieniu z innymi złotymi akcentami, jak i solo.

 

mozaika 5

(Kafelki, fot. Nella Vetrina)

A na koniec coś z zupełnie innej beczki :). Mozaika może być bowiem inspiracją nie tylko, jeśli chodzi o wystrój łazienki. Równie dobrze może się pojawić w innych wnętrzach i w zupełnie nieoczekiwanych rolach. Przykładowo, co powiecie na ten oto mozaikowy stół? Czarno-białe drobne kafelki wyglądają zjawiskowo zwłaszcza w blasku świec. Prawda, że nie da się koło tej propozycji przejść obojętnie?

 

mozaika 2

(Stół z kafelków, fot. Nella Vetrina)

Zobacz też inne oryginalne kafelki

Leave a Reply