Strefa relaksu w jasnej łazience

Łazienka to coraz częściej nie tylko miejsce czynności związanych z utrzymaniem higieny, ale także strefa relaksu i czasu tylko dla siebie. Aby łazienkowa przestrzeń stała się miejscem odpoczynku, w którym złapać możemy oddech po codziennej gonitwie, musi być odpowiednio urządzona. Wystarczy zastosować kilka prostych rozwiązań, które nadadzą wnętrzu przyjazny i odprężający charakter.

Jasne wnętrze

W pogodny nastrój wprowadzą nas wnętrza o jasnej, naturalnej kolorystyce. Niestety, łazienki najczęściej nie posiadają bezpośredniego dostępu do światła dziennego. Zazwyczaj są to także niewielkie pomieszczenia. Dlatego urządzając łazienkę, która ma być dla nas także miejscem odpoczynku, musimy posiłkować się odpowiednio dobranymi elementami wyposażenia wnętrz.

Bazą, która wyznaczy kierunek aranżacji pomieszczenia, są kładzione na ściany i podłogę płytki. Właściwie dobrane, nie tylko sprawią, że wnętrze będzie przyjazne, ale też nadadzą mu indywidualny charakter. Warto mieć na względzie ponadczasowość wybranych rozwiązań. Możemy mieć pewność, że wnętrze utrzymane w jasnej, naturalnej kolorystyce pozostanie
na zawsze eleganckie i modne.

Połysk szarości

Dla lubiących połączenie klasyki z nowoczesnością idealnym rozwiązaniem będzie kolekcja Light Marble marki Opoczno, której płytki bazowe imitujące kamień idealnie korespondują
z błyszczącym motywem florystycznym na dekoracjach. Płytka bazowa dostępna jest także w formie strukturalnych pasów i poziomej mozaiki. Całość można uzupełnić szklanymi listwami. Naturalna kolorystyka jasnego beżu i szarości będzie stanowić dyskretne tło dla dalszych pomysłów. Płytki z jednej kolekcji w tym samym kolorze, lecz o innym wzorze, można dowolnie połączyć. Pozwala to na stworzenie wnętrza w ulubionym klimacie.

jasna lazienka zdjecia 1

Kolekcja Light Marble marki Opoczno

Rzeźbiony wzór

Dla tych, którzy poszukują ciekawych rozwiązań o niebanalnym charakterze, dobrym pomysłem będą płytki o rzeźbionej strukturze. Structure Pattern marki Opoczno to utrzymana w kolorystyce bieli i szarości linia z fragmentami uwypuklonych wzorów kwiatów. Odpowiednio ułożone obok siebie płytki stworzą duży, efektowny, ale jednocześnie dyskretny wzór. W kolekcji Structure Pattern znajdziemy także wypukłe motywy wodnych fal. Obie propozycje wzorów, inspirowanych naturą, wydają się być gotowym przepisem na elegancką łazienkę, w której będzie się można zregenerować. W połączeniu z białą ceramiką, akcesoriami w tym samym kolorze i srebrną, klasyczną armaturą, uzyskamy efekt ascetycznej, „czystej” przestrzeni. Osoby, lubiące odpoczywać w bardziej energetycznym wnętrzu mogą uzupełnić je o dodatki w mocnym, żywym kolorze, przełamującym monochromatyczność powierzchni.

jasna lazienka zdjecia 2

Kolekcja Structure Pattern marki Opoczno

Zabawa formą

Dla tych, którzy od motywów naturalnych, wolą bardziej regularne, geometryczne kształty, powstały linie Origami Dune i Geometric Game. W pierwszej z nich znajdziemy płytki w czterech kolorach: białym, waniliowym, szarym i czarnym. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, możemy dowolnie łączyć płytki o gładkich powierzchniach z tymi ze strukturą reliefową lub pulsujących punktów. Origami Dune świetnie sprawdzą się zarówno we wnętrzach minimalistycznych, jak i klasycznych czy nawet orientalnych.

jasna lazienka zdjecia 3

Kolekcja Origami Dune marki Opoczno

Geometric Game natomiast to propozycja dla osób, lubiących zabawę przestrzennością. Wzory na płytkach dają bowiem efekt trójwymiarowości, spowodowany zróżnicowaną kolorystyką trójkątnych motywów, a także – w przypadku innej propozycji tej samej linii – rzeczywistymi uwypukleniami. Efektowne, wzorzyste płytki najlepiej sprawdzą się do wyeksponowania konkretnej strefy łazienkowej.

jasna lazienka zdjecia 4

Kolekcja Geometric Game marki Opoczno

Licząc na chwilę oddechu i przyjemności w łazience, warto też pomyśleć o dodatkowych elementach, które kojarzymy z relaksem. Mogą to być świece, eteryczne olejki zapachowe czy kwiaty. Zbudowanie odpowiedniego nastroju pozwoli naprawdę się zrelaksować.

Leave a Reply