Lampy w różnych stylach Europy

Projektanci firmy SPOT Light zainspirowani różnorodnością stylów europejskich stolic stworzyli kolekcje żyrandoli i kinkietów: Paris, Roma i Praha. Wyjątkowe formy oświetlenia zawierają czytelne elementy charakterystyczne dla europejskich trendów. Pozwolą one wykreować we wnętrzach: paryski szyk, włoską naturalność i praski indywidualizm.

Na efekt świetlny składa się nie tylko rodzaj rozpraszanego światła, lecz również forma, w której zostało ono zamknięte. Kształty lamp i kloszy wyraźnie inspirowane europejskim wzornictwem wzmocnią estetykę oświetlanych pomieszczeń. Trzy kolekcje firmy SPOT Light – Paris, Roma, Praha jednoznacznie nawiązujące do specyfiki miast, będących celem urlopowych podróży, wniosą do wnętrz powiew europejskiego stylu – mówi Christian Ortlieb Właściciel firmy SPOT Light

Paryska wytworność

Projektanci wnętrz coraz częściej w roli dominującego elementu wystroju pomieszczenia sytuują lampy wiszące. Oryginalne oświetlenie potrafi nadać przestrzeni mieszkalnej wyrazistości i indywidualnego charakteru. Eleganckim akcentem we wnętrzu mogą stać się lampy z kolekcji Paris firmy SPOT Light. Paris to połączenie fantazyjnych kształtów półprzeźroczystego szkła i metalu. Finezyjne wygięcia i skręcenia metalu to dekoracja sama w sobie. Lampy o wysokości od 600 do 1200 mm i średnicy 680 mm wyposażono w 9 punktów świetlnych. Wysmakowaną konstrukcję uzupełniono kloszami skierowanymi pionowo w górę. Niestandardowy kształt żyrandoli Paris przyciąga wzrok, dodatkowo jest w stanie zbudować w domach i mieszkaniach nastrojowość paryskich kawiarni i restauracji. Ekskluzywną propozycję oświetlenia o wyraźnym nacechowaniu paryskim szykiem uzupełniają kinkiety z 2 punktami świetlnymi o mocy 60 W.

lampa paris

Żyrandol z kolekcji Paris firmy SPOT Light Fot. SPOT Light

Sztuka rzymskiej formy

Seria Roma firmy SPOT Light składa się z 2 lamp wiszących: z trzema i pięcioma punktami świetlnymi oraz kinkietu. Kolekcję wyróżnia charakterystyczna dla designu włoskiego miękka linia formy. Lekkości konstrukcji nadaje zaczerpnięcie pomysłów z natury. Klosze lamp bezpośrednio nawiązują do kształtów kielichów kwiatowych. Rozwiązania świetlne inspirowane włoskim wzornictwem dopełniają aranżacji modnych salonów i jadalni. Oryginalne lampy pomogą stworzyć we wnętrzach nastrój ciepłego południa Europy. Modele Roma o wymiarach od 360 do 520 mm wysokości i średnicy 740 mm wyposażono w 3 lub 5 źródeł światła. W ofercie dostępny jest również kinkiet świecący z mocą 60 W.

lampa roma1

Żyrandol z kolekcji Roma firmy SPOT Light Fot. SPOT Light

Praskie inspiracje

Lampa z kolekcji Praha firmy SPOT Light to wynik fascynacji kształtem żyrandoli wzorowanych na najdoskonalszych kształtach czeskiego wzornictwa. Model Praha zaciekawia odmiennym, odwróconym usytuowaniem kloszy. Światło przy takim zainstalowaniu pada bezpośrednio na sufit. Odbijając się od powierzchni wywołuje wyjątkowo ciepłą atmosferę we wnętrzu. Mleczne klosze, wzbogacone o białe refleksy przywołają wspomnienia chwil spędzonych w stolicy Czech. Charakterystycznym elementem, zaczerpniętym z praskiej stylistyki jest także zawieszenie szklanych elementów na metalowej obręczy. Lampy o wymiarach od 430 do 1030 mm wysokości i średnicy 640 mm oferowane są w wersjach z 3 lub 5 punktami świetlnymi o mocy 60 W. W skład serii wchodzi także kinkiet, wyposażony w jeden punkt świetlny.

lampy do salonu

Aranżacja salonu z wykorzystaniem lampy Praha firmy SPOT Light Fot. SPOT Light

  • Lampa Paris – 9-elementowa – cena brutto od 690,00 zł/sztuka
  • Kinkiet Paris –2-elementowy – cena brutto od 160,00 zł/sztuka
  • Lampa Roma – 3-elementowa – cena brutto od 300,00 zł/sztuka
  • Lampa Roma – 5-elementowa – cena brutto od 450,00 zł/sztuka
  • Kinkiet – 1-elementowy – cena brutto od 100,00 zł/sztuka
  • Lampa Praha – 3-elementowa – cena brutto od 420,00 zł/sztuka
  • Lampa Praha – 5-elementowa – cena brutto od 560,00 zł/sztuka
  • Kinkiet Praha –1-elementowy – cena brutto od 120,00 zł/sztuka

Leave a Reply