Luksusowe grzejniki dla nowoczesnego wnętrza

Dobrze zaprojektowany i wykończony dom, wyposażony w dobrane ze smakiem sprzęty codziennego użytku, takie jak meble czy armatura kuchenna i łazienkowa, uzyska prawdziwie elegancki charakter, jeśli każde pomieszczenie połączy jeden powtarzający się element.

To połączenie sprawi, iż dom, na który składają się przecież jakże różniące się funkcją i wyglądem pomieszczenia, stanowić będzie piękną i wyjątkową całość. Domownik bądź gość zaglądając do sypialni i łazienki czy wreszcie przechadzając się po holu doświadczy z jednej strony wrażenia wielości i różnorodności z drugiej zaś jedności i spójności. Ten niezwykle interesujący efekt, można osiągnąć wprowadzając do poszczególnych domowych pomieszczeń podobny, powtarzający się motyw wzorniczy.

Krakowska firma ENIX proponuje, aby rolę takiego właśnie jednoczącego elementu spełniały niezbędne w każdym domu grzejniki. Do gustownie urządzonego, pięknego wnętrza pasować mogą jedynie te z najwyższej półki. Najnowsza kolekcja Firmy to luksusowe grzejniki do salonu, holu i łazienki.

W domu, w którym wybrano aranżację w stylu nowoczesnym motywem łączącym poszczególne pomieszczenia będą geometryczne krawędzie grzejników. Takie rozwiązanie podkreśla jednolity charakter wnętrz, sprawia, iż podobnie jak w przypadku linii klasycznej, odnosimy wrażenie, że istnieje coś, co łączy poszczególne pomieszczenia. Opuszczając salon wiemy, że następne wnętrze z racji spełnianej funkcji posiada zupełnie inny design a jednak, poprzez ten charakterystyczny motyw nawiązywać będzie do poprzedniego.

Ciemne, wpadające w czerń ściany i podłoga salonu są idealnym miejscem dla obitego skórą fotela, którego siedzisko otoczono drewnianą ramą. Na brązowym dywanie w kształcie koła znajduje się mały stolik o niewyszukanej formie. Tuż nad nim zawieszono duży, czarny, okrągły abażur lampy, który designem i kolorystyką nawiązuje do leżących poniżej ciekawych, antycznych dzbanów. Szerokie okno zajmujące jedną ścianę salonu, przypomina kinowy ekran, na którym rozgrywają się losy tysięcy okolicznych mieszkańców. Pod nim, na niewielkim podwyższeniu, znalazła się czarna, prostokątna komoda, ledwo widoczna na tle ciemnej oprawy okna. Piękno tej odważnej aranżacji podkreśla podłużna, pozioma forma grzejnika Sorento. Ciemna, grafitowa barwa urządzenia delikatnie zarysowuje się na ścianie, a jego geometryczne wykończenie nawiązuje do znajdujących się tutaj sprzętów i dodatków, jak choćby do prostokątnej bryły podwyższenia, na którym ustawiono czarne, wysmukłe i płaskie wazony.

(Grzejnik Sorento firmy Enix)

Z salonu przechodzimy do niezwykle interesująco prezentującego się holu. Tutaj również dominuje kolorystyka ciemnego grafitu, a jasna błyszcząca podłoga, w której przeglądają się poszczególne sprzęty oraz biel jednej ze ścian czynią wnętrze bardziej intrygującym. Niepozorne krzesło znalazło się obok prostej, eleganckiej szafki na gazety, na której ustawiono lampkę o kształcie przypominającym tradycyjne lampki nocne, lecz niepozbawioną nuty nowoczesności. Na grafitowej ścianie obraz przedstawiający fragment mostu, a może innej stalowej konstrukcji, doskonale komponuje się z jasnobrązowym abażurem lampki i ciemnymi barwami otoczenia. Niewątpliwą ozdobą jednej ze ścian jest grafitowy grzejnik Santos, który swym wykończeniem nawiązuje do formy grzejnika Sorento. Płaski, przylegający do powierzchni wydaje się być nieodłączną częścią nieco jaśniejszej ściany.

(Grzejnik Santos firmy Enix)

Nowocześnie urządzona łazienka, w minimalistycznym stylu, ujmuje swoją prostotą i funkcjonalnością. Z bielą oraz grafitem ścian, a także brązem paneli podłogowych doskonale komponują się: podłużna, owalna wanna, prosta, lekko kanciasta umywalka i przylegająca do niej prostokątna bryła półki na akcesoria łazienkowe. Oryginalna, ciągnąca się wzdłuż jednej ze ścian biała, ceramiczna ława, pełni tu również funkcję łazienkowego stolika. W takim wnętrzu, otuleni zapachem aromatycznych olejków możemy, oczekując na gorącą kąpiel, oddawać się interesującej lekturze, lub też po orzeźwiającym, porannym prysznicu w prostej, o niezwykle ciekawym designie kabinie, rozkoszować się cudownym smakiem świeżo zaparzonej kawy. Estetykę wnętrza podkreśla mleczne światło docierające przez szerokie okno, a także umieszczony na jednej z szarych ścian niezwykle ozdobny grzejnik Libra. Urządzenie posiada proporcjonalny, harmonijny kształt, występuje standardowo w kolorze graphite strukturalny. To doskonała symetria i oryginalna forma. Prostokątny grzejnik geometryczne zakończenie krawędzi zachwycają elegancją i przypominają o królującej w domu linii nowoczesnej.

(grzejnik Libra firmy Enix)

Najnowsza propozycja firmy ENIX to produkt na miarę domu XXI wieku. Grzejniki posiadają 10-letnią gwarancję użytkowania i wykonane są, co niezwykle istotne, przy dużym udziale pracy ręcznej. Wszystkie odznaczają się doskonałą estetyką wykończenia, dokładnie szlifowane, polerowane i lakierowane, do których producent dodatkowo proponuje ładne, chromowane zawory. Na uwagę zasługuje fakt, iż w końcowym etapie produkcji grzejniki poddawane są procesowi kataforezy (KTL). Pokrycie powierzchni metodą malowania kataforycznego zabezpiecza przed korozją i uszkodzeniem mechanicznym. Grzejniki występują w kolorach standardowych. Firma ENIX dysponuje dodatkowo bogatą paletą barw, z której klient może wybrać kolor dla swojego urządzenia.

Leave a Reply