Meble drewniane w skandynawskim stylu

Drewno – piękny i niezwykle ceniony surowiec. Od lat święci trumfy wpisując się idealnie w panującą modę. Wszystko dzięki właściwościom drewna, które jest plastyczne i odporne na wszelkie obróbki.

Trend na drewno

Odchodzimy od buduarowych wnętrz na rzecz tych, które inspirowane są skandynawskim minimalizmem i loftami. Surowość, bielone drewno, proste linie mebli – wszystko pod kontrolą, której celem jest stworzenie wyjątkowej przestrzeni – przytulnej i bezpiecznej. Pozorny chłód takich wnętrz nie odstrasza. Wręcz przeciwnie! Przyciąga swą doskonałością, która tkwi w każdym elemencie designerskich mebli. To właśnie meble i dodatki tworzą całość, która jest tak zachwycająca w skandynawskim minimalizmie.

meble drewniane styl skandynawski

Meble drewniane w stylu skandynawskim, fot. Woodenfactory

Skandynawskie inspiracje w loftach

Lofty to mieszkania urządzone w dawnych pomieszczeniach poprzemysłowych. Charakteryzują się dużymi otwartymi przestrzeniami, surowymi wnętrzami z przewagą szkła, stali i kamienia, wysokimi sufitami, wielkimi oknami czy fabrycznym oświetleniem. Coraz częściej deweloperzy, którzy znają potrzeby rynku i wiedzą co jest na topie, decydują się na budowę budynków mieszkalnych, które nawiązują stylistyką do oryginalnych loftów.

Najczęściej wybieranym stylem do aranżacji loftowej przestrzeni jest minimalizm, który doskonale łączy się z industrialną aurą wnętrza. Urządzając mieszkanie będące loftem trzeba dołożyć wszelkich starań, aby nie zepsuć naturalnego klimatu, który w nim panuje. Należy zachować surowość i chłód tego miejsca. W loftach sprawdzają się meble, w których widać pracę człowieka, nierzadko są one wykonane własnoręcznie.

meble drewniane styl skandynawski

Meble drewniane w stylu skandynawskim, fot. Woodenfactory

Woodenfactory w służbie minimalizmowi

Idealne do wnętrz w skandynawskim stylu meble tworzy Woodenfactory. Firmę tworzą młode, kreatywne i szukające niekonwencjonalnych rozwiązań osoby. Zainspirowane prostotą i minimalizmem. Kochające drewno jako naturalny materiał roztaczający życiodajną energię. Wytwarzają meble z litego drewna sosnowego i modrzewia o niebanalnym wyglądzie, prostej linii, ale nowoczesnej formie. Wszystko w zgodzie z najnowszymi trendami. Woodenfactory ciągłe poszukuje niepowtarzalnych wzorów mebli, które kreuje dla ludzi ceniących indywidualizm i lubiących otaczać się naturalnymi przedmiotami emitującymi dużo energii wpływającej pozytywnie na życie każdego człowieka.

meble drewniane styl skandynawski

rys. Woodenfactory

Leave a Reply