Meble ogrodowe z technorattanu. Jakie są ich wady i zalety?

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami. Pora więc zastanowić się nad meblami ogrodowymi. Przedstawiamy wady i zalety mebli ogrodowych, wykonanych z technorattanu. Sprawdź i zainspiruj się…

castello meble ogrodowe technorattan fotele naroznik

Zanim jednak przejdziemy do przedstawienia wad i zalet mebli ogrodowych, wykonanych z technorattanu, odpowiedzmy sobie na pytanie, czym jest technorattan. To nic innego, jak  wzmocnione włókna polietylenowe HPDE, charakteryzujące się dużą gęstością. Jest więc to tworzywo sztuczne. Materiał ten przypomina plecionkę, wzorowaną na wyrobach z drewna (rattan). Różni się ona jednak fakturą. Może być: płaska, półokrągła, okrągła lub gładka.

Meble wykonane z technorattanu pasują do ogrodów, urządzonych w różnych stylach.

Wytrzymałość materiału

…to jedna z największych zalet mebli, wykonanych z technorattanu. Materiał ten jest odporny na różne warunki atmosferyczne, co jest bardzo ważne, w przypadku mebli ogrodowych. Inną zaletą jest ich lekkość. Co ciekawe, technorattan to tworzywo, które wykazuje także odporność na promieniowanie UV. Meble z technorattanu są łatwe w utrzymaniu czystości. Wystarczy ściereczka nasączona wodą z płynem do mycia naczyń i gotowe! Twoje meble będą błyszczeć jak nowe.

Meble z technorattanu nie są tanie

Meble ogrodowe wykonane z technorattanu, nie należą do najtańszych. Z pewnością jednak jest to zakup na lata. Warto więc wydać trochę więcej pieniędzy i cieszyć się licznymi zaletami tych mebli. Pamiętaj, aby przed zimą schować je do pomieszczenia lub osłonić pokrowcem, bowiem materiał ten, wystawiony na mróz, może ulec zniszczeniu.

Leave a Reply