Środek, który pomoże Ci prawidłowo dbać o buty

Jak wynika z najnowszych danych GUS, w 2009 roku Polacy wydali 31,8 mln zł na zakup odzieży i butów. To o 9 proc. więcej niż w 2008 roku. Wymarzone buty to jedno, ale równie ważna jest ich właściwa pielęgnacja. Czy zatem nie warto zainwestować w odpowiednie środki, które pomogą zachować ulubione buty na dłużej? Zdecydowanie tak, a idealne do tego celu będą pasty do butów Bufalo.

Bufalo pasty do butów w puszcze plastikowej są dostępne w trzech wariantach: czarnym, brązowym oraz bezbarwnym. Przeznaczone są do butów wykonanych ze skór gładkich, takich jak klasyczne damskie czółenka, skórzane platformy, botki czy też buty dla dżentelmenów – tzw. oksfordy i derby. Pasty marki Bufalo skutecznie czyszczą, pielęgnują oraz chronią przed wilgocią nasze ulubione obuwie. Zawierają wysokiej jakości woski naturalne, oleje i barwniki. W swym składzie nie posiadają rozpuszczalników dzięki czemu podtrzymują miękkość i połysk skóry na dłużej.

Bufalo 3 Krem w tubie z aplikatorem

Krem do obuwia marki Bufalo

Aplikacja jest bardzo prosta. Wystarczy na bawełnianą, czystą ściereczkę nanieść odrobinę pasty, a następnie rozprowadzić na powierzchni buta. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia po czym inną czystą ściereczką wypolerować obuwie.
zawartość: 75 ml
rekomendowana cena: 6,90 zł

Idealną pomocą przy konserwacji obuwia jest seria 10 kremów w tubie z aplikatorem marki Bufalo. Są odpowiednie do czyszczenia i pielęgnacji niemalże wszystkich rodzajów butów skórzanych tj. wykonanych ze skór gładkich, anilinowych, groszkowanych, lakierowanych oraz naturalnych. Zawierają naturalny wosk pszczeli i olejek z awokado, dzięki czemu zapewniają doskonałą pielęgnację skóry. Składniki te sprawiają również, że skóra jest czysta, zadbana, miękka oraz elastyczna.
Zastosowanie produktu jest proste. Specjalna gąbka umieszczona na końcu tuby z kremem umożliwia szybką aplikację. Należy równomiernie nałożyć cienką warstwę kremu, pozostawić do wyschnięcia, a następnie wypolerować obuwie miękką szmatką.
Produkt oferowany jest w 10 wariantach kolorystycznych:
– bezbarwny,
– czarny,
– szary,
– brązowy,
– ciemnobrązowy,
– średni brązowy,
– bordowy,
– beżowy,
– niebieski,
– biały.
zawartość: 75 ml
rekomendowana cena: 13,90 zł

Producent past do butów Bufalo poleca również stosowanie prawideł, które pomagają utrzymać odpowieni kształt butów skórzanych. Dobrze jest również pamiętać, że jedną parę butów najlepiej nosić np. co drugi dzień. Buty noszone cały dzień powinny być następnie wypastowane i odstawione z włożonymi odpowiednio dopasowanymi prawidłami. Ten czas odpoczynku dla butów sprawia, że buty dłużej zachowują swoją pierwotną jakość.

Słowniczek:

Skóra gładka – to naturalna skóra specjalnie wygarbowana, obrobiona, tak by w dotyku uzyskać efekt gładkości.

Skóra anilinowa – to naturalna, niezwykle miękka skóra z otwartymi porami, która łatwo wchłania wilgoć.

Skóra groszkowana – to skóra o specjalnym wyglądzie, pokazującym naturalną strukturę skóry (strukturę groszkowaną).

Skóra lakierowana – skóra zarówno naturalna jak i sztuczna, pokryta specjalnym lakierem, dającym niezwykły połysk i gładkość.

Leave a Reply