Napar z brzozy

Brzoza to drzewo, które znane jest ze swoich właściwości prozdrowotnych. Wyróżniamy kilka gatunków brzozy. W Polsce najczęściej spotykane brzozy to: brodawkowate, cukrowe, omszone i czarne. Często mówi się, że przebywanie wśród brzóz, daje ukojenie i spokój. Napar z liści brzozy oczyszcza organizm. Ma też wiele innych właściwości. Sprawdź, kiedy sięgać po napar z brzozy i ciesz się jego smakiem…

 

Napar z liści brzozy można z powodzeniem zrobić samemu. Pamiętaj jednak, aby zebrać młode liście brzozy. Zerwij je w kwietniu, a najpóźniej na początku maja. Następnie zasusz je i przechowuj w suchym miejscu. Tak przygotowane liście, zalej wrzątkiem i pozostaw pod przykryciem przez około 15 minut. Odcedź i popijaj małymi łykami.

Właściwości naparu z brzozy

Napar z brzozy działa moczopędnie i napotnie. Usuwa także nadmiar wody z organizmu, wspomagając proces odchudzania. Ma też właściwości odkażające i regenerujące. Stosuje się go w leczeniu chorób skóry. Pobudza także nerki do pracy. Liście brzozy zmniejszają także opuchliznę i pomagają w stanach zapalnych oczu. Wystarczy, że nasączysz wacik naparem z brzozy i przyłożysz w problematyczne miejsce. Bardzo często też napar z brzozy wykorzystywany jest do pielęgnacji włosów.

Leave a Reply