Kozieradka. Poznaj właściwości i zastosowanie tej rośliny

Kozieradka to roślina, która swym wyglądem przypomina koniczynę. Posiada charakterystyczny, nieco mdły, zapach. Kwitnie na przełomie maja i czerwca. Jej owoce suszy się i młóci w celu otrzymania nasion. Sprawdź właściwości i zastosowanie nasion kozieradki i zadbaj o swoje zdrowie.

Depositphotos 26400981 s 2019

Właściwości kozieradki

Nasiona kozieradki są wykorzystywane od dawien dawna. Stosowanie nasion i wyciągów z nasion kozieradki mają pozytywny wpływ na nasz organizm. Zwiększają bowiem wydzielanie soku żołądkowego i trzustkowego oraz śliny. Ułatwiają trawienie pokarmów, obniżają poziom cukru we krwi i przyczyniają się do zwiększenia ilości czerwonych krwinek. Nasiona kozieradki mają więc właściwości wzmacniające układ odpornościowy.

Olej z kozieradki

Z kolei olej z kozieradki działa przeciwzapalnie na błonę śluzową przewodu pokarmowego, dlatego znalazł zastosowanie w chorobie wrzodowej. Posiada także właściwości przeciwzapalne i rozkurczowe. Ponadto ma właściwości wykrztuśne, gdyż stymuluje wytwarzanie śluzu, co pomaga w usuwaniu alergenów z układu oddechowego i toksyn z dróg moczowych.

Depositphotos 281135712 s 2019

Leave a Reply