Panoramiczny monitor – stworzony dla rozrywki

Firma MMD, zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS, zapowiada debiut 29-calowego monitora 298P4QJEB.

Panoramiczny monitor o przekątnej 29 cali wyświetla obraz w maksymalnej rozdzielczości 2560×1080 (Ultra Wide HD). Zastosowanie matrycy typu AH-IPS (Advanced High Performance IPS) zapewnia bardzo dobrą jakość obrazu oraz szerokie kąty widzenia. Dzięki temu obraz pozostaje wyraźny nawet dla osób, które nie znajdują się na wprost ekranu, np. w sytuacji, gdy cała rodzina ogląda film lub grupa przyjaciół wspólnie śledzi grę komputerową.

Użytkownik ma do dyspozycji szereg funkcji optymalizujących jakość obrazu, m.in. SmartImage z trybami wyświetlania dostosowanymi do różnych treści, SmartContrast podnoszącą kontrast obrazu (szczytowa wartość kontrastu dynamicznego wynosi 20 000 000:1), SmartKolor zapewniającą żywe, bogate odzwierciedlenie barw oraz oprogramowanie SmartControl do samodzielnego dostosowywania parametrów obrazu.

Efektywnym i zarazem efektownym sposobem na wykorzystanie tak dużej przestrzeni ekranu i formatu 21:9 jest jednoczesne wyświetlanie na nim wielu aplikacji. Dostępna opcja Multiview pozwala na korzystanie w tym samym czasie z dwóch różnych urządzeń, wyświetlając okna równolegle w trybie Picture by Picture lub zmniejszając jedno z nich w trybie Picture in Picture. Użytkownik może więc na jednym ekranie np. śledzić film z odtwarzacza multimedialnego oraz korzystać z  przeglądarki internetowej uruchomionej na laptopie.

PHILIPS 298P4QJEB wyposażony jest w 2 porty HDMI, Dual Link DVI, 4 porty USB 3.0 do szybkiego przesyłania danych oraz złącze DisplayPort umożliwiające podłączenie monitorów w łańcuch. Daje to dużą elastyczność w korzystaniu z różnych urządzeń multimedialnych. Model ten posiada również dwa wbudowane głośniki o mocy 2 W.

Zastosowana w monitorze podstawa SmartErgoBase pozwala na swobodne dostosowanie wysokości i kątów nachylenia ekranu do potrzeb użytkownika. Podstawa zawiera specjalny otwór na kable, który pomaga w utrzymaniu porządku na biurku, radząc sobie z plątaniną przewodów. Minimalistyczny  i elegancki wygląd tego panoramicznego ekranu potęguje bardzo cienka ramka grubości nieprzekraczającej 2.5 mm.

Monitor waży 8,46 kg przy wymiarach 700×538×273 mm (z podstawą).

monitor panoramiczny

Sugerowana przez producenta cena monitora PHILIPS 298P4QJEB wynosi 1 769 PLN bez VAT (2 179 PLN z VAT). Monitor objęty jest trzyletnią gwarancją w systemie door-to-door.

Leave a Reply