Narzędzia: nowa szlifierka rolkowa

Uniwersalne narzędzie z wymiennymi nasadkami szlifierskimi to nowa szlifierka rolkowa Bosch PRR 250 ES dla użytkowników indywidualnych. Idealnie dopasowuje się do szlifowanej powierzchni.

Szlifierka rolkowa PRR 250 ES firmy Bosch umożliwia wyjątkowo efektywne szlifowanie. Zamiast talerza szlifierskiego, narzędzie jest wyposażone w system nasadek szlifierskich do różnych zadań. Nasadki dopasowują się do kształtu obrabianego elementu i zapewniają wysoką wydajność szlifowania także w przypadku powierzchni zróżnicowanej lub o widocznej strukturze, np. balustrad, profilowanych listew przypodłogowych lub mebli o wyrazistych konturach. Dokładność pracy nowej szlifierki eliminuje konieczność dodatkowej obróbki ręcznej. Ponadto specjalne nasadki szlifierskie, np. rolka listkowa o szerokości 5 lub 10 mm, pozwalają szybko oszlifować nawet wgłębienia i rowki na bramach garażowych lub okładzinach wykonanych z desek łączonych na pióro i wpust.

szlifierka

fot. Bosch

Szlifierka rolkowa PRR 250 ES przypomina z wyglądu wałek malarski. Wydajny silnik rozpędza wałek z zamocowaną rolką szlifierską do prędkości od 1 600 do 3 000 obrotów na minutę. Prędkość obrotową można bezstopniowo regulować, aby dostosować tempo pracy do właściwości szlifowanego materiału. Szlifierka PRR 250 ES jest optymalnym narzędziem do szlifowania drewna, zaś po założeniu osłony znajdującej się w wyposażeniu standardowym, można używać szlifierki także do obróbki metali.

szlifierka 2

fot. Bosch

Oprócz rolek listkowych i rolek szlifierskich do obróbki płaskich powierzchni, dostępne są także stożkowe rolki szlifierskie wraz z uchwytem mocującym, elastyczne rolki szlifierskie oraz szczotka mosiężna o szerokości 10 mm. Stożkowe rolki szlifierskie są przeznaczone do szlifowania lameli, elastyczne rolki szlifierskie do obróbki powierzchni profilowanych, a szczotka mosiężna do usuwania rdzy z metali, np. krat, bram. Narzędzie jest wyposażone w system beznarzędziowej wymiany osprzętu SDS: wystarczy nacisnąć przycisk na końcówce wałka, zdjąć nasadkę, zamontować nową i można pracować dalej.

Szlifierka rolkowa, wyposażona w rękojeść z osłonę dłoni i miękką okładzinę Softgrip, jest bardzo bezpieczna i komfortowa w użyciu. Osłona zapobiega niekontrolowanej emisji pyłu i iskrzeniu oraz posiada przyłącze pozwalające na podłączenie odkurzacza. Ułatwia to zachowanie czystości także podczas prac związanych ze znaczną emisją pyłu.

szlifierka 3

Szlifierka rolkowa PRR 250 ES jest dostępna w sprzedaży od sierpnia 2013 r. Sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 589 zł. Narzędzie jest sprzedawane w praktycznej walizce razem z osłoną, rolką szlifierską 60 mm (ziarnistość 80) i uchwytem mocującym oraz z dwiema rolkami listkowymi o szerokości 10 i 60 mm. fot.Bosch

Leave a Reply