Elektryczne wkłady kominkowe

Posiadanie kominka, tworzącego odpowiedni klimat i atmosferę wnętrza, to pragnienie niejednego z nas. Firma Glen Dimplex Polska oferuje rozwiązania, dzięki którym z łatwością spełnimy te marzenia. Łatwe w montażu i niezwykle funkcjonalne elektryczne wkłady kominkowe marki Optiflame, z realistycznym, trójwymiarowym efektem płomienia Opti-Myst®, pozwolą cieszyć się domowym ogniskiem przez cały rok.

Modele Albany, Bingham i Gala to elektryczne wkłady kominkowe marki Optiflame będące efektem unikatowego połączenia realizmu kominków spalinowych z komfortem użytkowania kominków elektrycznych. Ich wyjątkową zaletą jest możliwość zaaranżowania domowego ogniska w praktycznie każdym domu i mieszkaniu.

kominek elektryczny2

Elektryczny wkład kominkowy Albany. Fot. Optiflame

Dowolność aranżacji

Forma elektrycznych wkładów kominkowych Albany, Bingham i Gala marki Optiflame została opracowana w sposób, który umożliwia ich zamontowanie w wybranym przez nas pomieszczeniu – salonie, jadalni, a nawet kuchni. Kształt wkładów został opracowany tak, by umożliwić umieszczenie ich w dowolnie wybranej obudowie. Można je montować zarówno w zabudowie ściennej, jak i wolnostojącej, a tym samym – osiągnąć ciekawe efekty aranżacji wnętrza. Dodatkową zaletą elektrycznych wkładów kominkowych marki Optiflame jest możliwość zmodernizowania z ich pomocą tradycyjnego kominka, w którym nie chcemy już palić drewnem – poprzez zamontowanie wkładu w jego nieużywanym już palenisku.

Prosty montaż

Tradycyjny kominek opalany drewnem lub węglem to tak naprawdę rozwiązanie dla nielicznych – wymaga odpowiedniej struktury budynku oraz fachowych prac instalacyjnych, o których trzeba pomyśleć często już na etapie podejmowanych prac budowlanych. Kominek elektryczny można natomiast zamontować w każdej chwili, bez pomocy specjalisty. Wkłady Albany, Gala i Bingham marki Optiflame zasilane są energią elektryczną ze standardowego gniazdka, nie wydzielają dymu ani spalin – nie wymagają więc podłączenia do szybów wentylacyjnych oraz dostosowywania bądź modernizacji struktury budynków. Jest to rozwiązanie szczególnie cenne w przypadku wiekowych kamienic bądź mieszkań w bloku, w których wszelkie tego rodzaju modernizacje są bardzo uciążliwe, a często wręcz niemożliwe.

kominek1

Elektryczny wkład kominkowy Bingham w zabudowie dwustronnej Fot. Optiflame

Realistyczny płomień

Największą zaletą wkładów kominkowych marki Optiflame jest zastosowana w nich innowacyjna technologia, służąca tworzeniu iluzji prawdziwego płomienia. Trójwymiarowy efekt płomieni i dymu Opti-Myst® działa w oparciu o mechanizm wykorzystujący ultradźwięki do produkcji mgły wodnej, która, odpowiednio podświetlona, daje realistyczny, przestrzenny efekt rozpalonego ogniska. Uzupełnieniem, dostępnym we wszystkich wkładach Opty-Mist®, jest zastosowanie paleniska z efektem Optiglo® – umieszczone w nim polana podświetlane są od wewnątrz diodami LED, dzięki czemu żarzą się niczym prawdziwe drewno. Realistyczny efekt płomieni działa niezależnie od trybu grzania, urodę płonącego ognia możemy podziwiać zatem przez cały rok.

Oszczędność energii

Innowacyjne efekty we wkładach kominkowych Albany, Bingham i Gala powstają dzięki wykorzystaniu zasilania elektrycznego. Każdy z wkładów wyposażony jest w kabel z wtyczką, a do ich podłączenia wystarczy standardowe gniazdko elektryczne. Taki rodzaj zasilania to niewątpliwie jedna z największych zalet tej grupy produktów – nie wymaga gromadzenia paliwa, rozpalania, a później oczyszczania pozostałości. Pobór mocy jest w przypadku wkładów Optiflame bardzo oszczędny i wynosi ok. 250 – 400W, czyli podobnie jak 2 – 3 zwykłe żarówki.

Dodatkową zaletą elektrycznych wkładów kominkowych Optiflame – modeli Albany i Bingham – jest tryb grzania, gwarantujący stuprocentową wydajność energetyczną, bez strat ciepła. Jest całkowicie niezależny od efektu płomieni, a w modelu Albany jego regulacji dodatkowo służy przełącznik mocy grzewczej. Za rozprowadzanie powstającego ciepła odpowiedzialne są zamontowane we wkładach termowentylatory o mocy 1 – 1,5 kW.

Wygoda i bezpieczeństwo

Użytkowanie kominków zaaranżowanych z użyciem wkładów elektrycznych Albany, Bingham bądź Gala marki Optiflame wiąże się wyłącznie z przyjemnością. Każdy z modeli wyposażony został w pilot zdalnego sterowania, pozwalający na odległość kontrolować oraz regulować intensywność efektu płomienia i dymu. Kominki z wkładami Optiflame to również gwarancja bezpieczeństwa. Działające wkłady nie nagrzewają się oraz nie wydzielają dymu, co jest szczególnie ważne w przypadku obecności dzieci. Wkładów Optiflame nie trzeba czyścić, a jedynym zabiegiem konserwacyjnym jest sporadyczna wymiana żarówek oraz regularne napełnianie pojemnika na wodę.

Elektryczne wkłady kominkowe Opti-myst® – Albany, Gala i Bingham – to gwarancja solidnego wykonania oraz długotrwałego użytkowania. Innowacyjna technologia tworzenia iluzji płomieni, wykorzystująca jedynie energię elektryczną, pozwala cieszyć się urodą kominka bez żadnych ograniczeń, a tym samym – dodać klimatu wnętrzom domów i mieszkań.

Leave a Reply