Niezbędnik żywieniowy na podróż kamperem

Wakacje to moment, w którym wreszcie możemy sobie pozwolić na pełny luz. Czas, kiedy zamiast drażniącego dzwonka, budzi nas zapach świeżo skoszonej trawy i promienie słońca, rzucające wiązki światła na zaspaną jeszcze twarz. Budzikowi w tym czasie mówimy stanowcze nie! Wyjazd kamperem to jeden z wielu pomysłów na spędzenie letnich wakacji. Pozwoli na swobodę i niezależność, realizację marzeń i możliwość obrania wielu destynacji podróży – na własnych zasadach! Zapraszamy do zapoznania się ze wskazówkami, które pomogą w pełni cieszyć się urlopem w domu na kółkach, tak jak chcesz i tam, gdzie chcesz!

Plan na wyjazd w pigułce

Wybór kampera zależy od tego, z kim planujemy wspólny wyjazd, jakie mamy plany na podróż, a także od… budżetu. We dwójkę z powodzeniem zmieścimy się w małym kamperze typu van. Rodzinnie lub większą grupą przyjaciół możemy wybrać jeden z dostępnych modeli – mały, średni kamper lub duży VR. Każdy wyposażony jest na ogół w cztery miejsca do spania, kuchnię oraz część wypoczynkową. Jednym słowem dom, którym można przemierzać wiele kilometrów w komfortowych warunkach.

Zaopatrzenie kuchni

Kuchenka dwupalnikowa i lodówka to podstawowe wyposażenie kuchni w kamperze. Warto wziąć ze sobą dobre noże i deskę do krojenia, ściereczki, zastawę. Zdecydowanie najlepiej zaopatrzyć się w naczynia wielokrotnego użytku, które są o wiele lepsze dla środowiska. Na porządne zmywanie  będziemy mogli sobie pozwolić korzystając z kampingowej infrastruktury. Warto również wziąć ze sobą czajnik oraz kawiarkę, jeśli lubimy rano niespiesznie cieszyć się espresso, podziwiając naturę wokół. Do lodówki wrzućmy ulubione produkty spożywcze. W czasie podróży będzie można ją uzupełniać, korzystając z zakupów u lokalnych dostawców.

Posiłki

W kamperze sprawdzą się pomysły na szybkie i smaczne dania, które nie będą wymagały od nas zbyt wielu produktów oraz dużego zaplecza kuchennego. Sprawdź propozycje na rozpływające się w ustach dania!

Mapa i atrakcje

Plan podróży to miejsca na mapie, które chcemy odwiedzić, ale też lokalizacje, gdzie będziemy mogli zatrzymać się na noc. Warto zarezerwować sobie wcześniej miejsce na campingu, bo w czasie wakacji może być trudno znaleźć coś ad hoc. Odwiedzając miasta dobrze wcześniej sprawdzić, czy będziemy mieć gdzie zostawić kampera i dalej udać się piechotą lub komunikacją miejską. Jeśli chcemy odwiedzić muzeum, skorzystajmy z możliwości zakupu biletów online. Unikniemy w ten sposób sytuacji braku wolnych miejsc w danym dniu.

Leki i środki ochrony przed insektami

Apteczka podróżna to absolutny must have! To samo dotyczy środków odstraszających owady. Bez nich ciepłe wieczory np. nad jeziorem, nie będą tak przyjemne, jak powinny.

Dobry nastrój

Wakacje to szczególny czas, kiedy ładujemy baterie na cały rok. Dlatego wykorzystajmy go z szacunkiem i dobrocią dla siebie. Jeśli chcemy pobyć z najbliższymi, to wspólne wieczory z planszówkami i grami karcianymi z pewnością pozwolą miło spędzić czas oraz zacieśnić więzy. Kalambury są niemal gwarantem dobrej zabawy. Nie zapominajmy wziąć ze sobą luzu i dobrego humoru!

Leave a Reply