Nowe kolory blatów ze spieków kwarcowych

LAMINAM XL 12+ to nowe, włoskie płyty ze spieków kwarcowych o grubości 12 mm, idealne do zastosowania na blaty kuchenne i łazienkowe. Początkowo ich oferta obejmowała 14 pozycji, właśnie pojawiło się kilkanaście kolejnych. Architekci i klienci indywidualni mają więc jeszcze szerszy wybór, zgodny z najnowszymi tendencjami w aranżacji wnętrz.

blaty ze spiekow kwarcowych kolory 1

Spieki kwarcowe Laminam

Od modnych odcieni bieli, przez wyrafinowane szarości po elegancką czerń. Włoscy projektanci opracowali nową paletę wzorów dla spieków kwarcowych LAMINAM XL 12+. Dzięki imponującym rozmiarom (1620 x 3240 mm) płyty te mają potencjał, aby tworzone z nich blaty były jednym z głównych bohaterów kuchni czy łazienki.  Spieki o grubości 12 mm są dostępne w 5 kolekcjach: CALCE, LEGNO VENEZIA, TINTA UNITA, CAVA, OSSIDO.

blaty ze spiekow kwarcowych kolory 2

Spieki kwarcowe Laminam

Inspiracją dla zaprojektowania nowych wzorów były motywy pochodzące ze świata natury. Jedną z kluczowych nowości w ofercie jest Cava Bianco Lasa – kolor odwzorowujący marmur występujący oryginalnie we Włoszech, ale inny niż popularne Calacatta i Statuario. Uzupełnieniem kolekcji Cava jest także kremowy wzór Cava Diamond Cream.  Warto również zwrócić uwagę na nowe pozycje w kolekcji Legno Venezia – wzory inspirowane słojami drewna w odcieniu piaskowym (Legno Venezia Sabbia) oraz szarym (Legno Venezia Fumo). Miłośników eleganckich elementów wyposażenia wnętrz w ciemnych kolorach zainteresują zapewne wzory Cava Nero Greco (czerń z szarymi żyłami) oraz Cava Noir Desir (czerń ze złotymi żyłami).

blaty ze spiekow kwarcowych kolory 3

Spieki kwarcowe Laminam

Poza wyborem koloru, oferta LAMINAM daje także możliwość wyboru rodzaju powierzchni płyt. Dostępnych jest 5: matowa, polerowana, groszkowana, soft touch, dekoracyjna. Odtworzenie w spiekach kwarcowych piękna naturalnych materiałów przy jednoczesnym zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, daje unikalne płyty, które nie tylko zachwycają estetyką, ale są lekkie, cienkie, idealnie płaskie, a także niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia. Sprawia to, że producent udziela aż 25-letniej gwarancji na płyty LAMINAM wykorzystywane w przemyśle meblarskim – w produkcji mebli i akcesoriów meblarskich. Gwarancja obowiązuje na wszystkie powierzchnie i serie LAMINAM.

blaty ze spiekow kwarcowych kolory 4

Spieki kwarcowe Laminam

Spieki kwarcowe Laminam to wielkoformatowe płyty, powstające z naturalnych surowców, w tym kwarcu i skał granitowych. Odkąd ten innowacyjny materiał pojawił się na polskim rynku 3 lata temu, był stosowany głównie do wykończenia ścian, podłóg i elewacji. Przełomem są płyty Laminam XL o grubości 12 mm (plus wzmacniająca siatka z włókna szklanego). Producent stworzył je z myślą o projektowaniu i wykonywaniu z nich blatów kuchennych i łazienkowych, a także wysp kuchennych. Stąd też są one dostępne w niespotykanym dotąd rozmiarze 324 cm x 162 cm.

blaty ze spiekow kwarcowych kolory 5

Spieki kwarcowe Laminam

blaty ze spiekow kwarcowych kolory 6

Spieki kwarcowe Laminam

blaty ze spiekow kwarcowych kolory 7

Spieki kwarcowe Laminam

Leave a Reply