Domowe sposoby na czysty piekarnik…

Brudny piekarnik to prawdziwa zmora każdej Pani Domu. Jak więc w szybki i prosty sposób wyczyścić piekarnik i cieszyć się jego błyskiem? Oto kilka wskazówek…

shutterstock 391063411

#1 Woda z octem

Aby cieszyć się czystym piekarnikiem, należy troszczyć się o niego systematycznie… Woda z octem pozwoli Ci uniknąć trudnych do usunięcia plam. Wystarczy, że spryskasz wnętrze piekarnika miksturą w proporcji 50:50. Taką mieszankę przelej do plastikowej buteleczki, wyposażonej w atomizer. Spryskaj plamę, pozostaw na kilka minut, przetrzyj ściereczką i gotowe!

#2 Sól lub soda oczyszczona

Posyp wnętrze piekarnika sodą oczyszczoną i zwilż wodą. Taki roztwór pozostaw w piekarniku, a po dwóch godzinach, dokładnie przemyj piekarnik ściereczką, nawilżoną wodą i octem. Innym sposobem jest posypanie piekarnika solą i rozgrzanie go do momentu, aż sól zbrązowieje. Następnie, zetrzyj sól i wyczyść wnętrze piekarnika, używając gąbki, nasączonej wodą.

#3 Sól, ocet i woda

…pomieszaj wszystkie te składniki, aby otrzymać miękką papkę. Przy pomocy gąbki, nałóż na całą powierzchnię piekarnika przygotowaną miksturę. Poczekaj 15 minut. Po upływie sugerowanego czasu, rozetrzyj papkę, dodając wody lub octu. Zmyj brud za pomocą ściereczki.

Leave a Reply