Blaty kuchenne w odcieniach szarości

Najnowsze trendy aranżacyjne przywracają do łask wszelkie odcienie szarości. Po latach skojarzeń z deszczową pogodą, betonem i nudą, barwa popielata przeżywa swój wielki renesans stając się idealną bazą dla kreowania przestrzeni kuchennej.

blaty kuchenne szare

Blat kuchenny Technistone

Szarość, jeszcze niedawno postrzegana jako kolor smutku i nijakości, dziś powraca w wielkim stylu uwodząc wielością odcieni, elegancją i uniwersalnością: potrafi bowiem dopasować się do każdej barwy, wydobywając z niej jednocześnie energię i piękno. Mimo, iż szarości na pierwszy rzut oka nie kojarzą się z kolorami odpowiednimi dla przestrzeni kuchennej, przy odrobinie wyobraźni mogą stać się świetną alternatywą dla tradycyjnej bieli. W ofercie firmy Technistone znaleźć można blaty konglomeratowe w różnych odcieniach szarości, które będą stanowić znakomite tło dla kuchennych aranżacji zarówno w stylu minimalistycznym, jak i retro.

Spod srebrnej igły

Szarość idealnie współgra z nowoczesnymi wnętrzami w stylu loftów podkreślając ich surowość i oszczędny charakter. Kolor dobrze prezentuje się na dużych powierzchniach i gładkich fakturach, dlatego powinien pokrywać przede wszystkim ściany, przepierzenia lub blaty. Firma Technistone dla zwolenników minimalistycznej elegancji i nowoczesnego designu przygotowała dwie propozycje blatów, które wkomponują się w przestrzeń kuchenną nowoczesnego loftu. Crystal Anthracite to niezwykle elegancki, ciemnoszary blat o gładkiej strukturze i chłodnej, głębokiej barwie. Sprawdzi się w przestronnych, jasnych kuchniach równoważąc ich pokaźne gabaryty. Efektownie zaprezentuje się w zestawieniu z metalowymi powierzchniami o wysokim połysku, a także z dodatkami w barwie srebra i czerni. Harmonia Yosemite z kolei to propozycja o nieco jaśniejszym odcieniu tworząca udane kombinacje z bielą oraz innymi tonami szarości. Monochromatyzm wnętrza przełamać mogą żywe akcenty kolorystyczne w intensywnych kolorach żółci bądź czerwieni. Wystarczy barwna doniczka lub zegar ścienny w kontrastowym kolorze, aby dodać pomieszczeniu energii i zaczepnego, nowoczesnego charakteru.

blat kuchenny szary

Blat kuchenny Technistone

Z romantycznym lub rustykalnym klimatem kuchni doskonale współgrać będą blaty Harmonia Dolomites lub Crystal Nevada. W tym wypadku jasna, przypominająca kamień powierzchnia stworzy udaną kompozycję z drewnem, które ociepli atmosferę pomieszczenia i nada mu przytulnego, wyważonego charakteru. Także naturalna, drewniana posadzka lub duży stół śniadaniowy z powodzeniem podkreślą monolit blatu i wydobędą jego majestatyczną, niepospolitą urodę.

Gwiazda drugiego planu

Oprócz niezaprzeczalnych walorów estetycznych, płyty konglomeratowe Technistone posiadają także szereg zalet praktycznych: dzięki nowatorskiej technice produkcji pozostają wyjątkowo odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, ze względu na niską porowatość nie wchłaniają płynów ani zapachów, nie zmieniają też koloru pod wpływem czynników zewnętrznych; co więcej, odznaczają się powierzchnią antybakteryjną. Zwłaszcza blaty w odcieniach szarości poszczycić się mogą wyjątkową funkcjonalnością, gdyż na takiej powierzchni zabrudzenia są mniej widoczne, co znacząco sprzyja utrzymaniu wrażenia idealnej czystości.

Zarówno ciemniejsze propozycje Technistone, jak i te bardziej stonowane przełamują stereotyp, że szarość w kuchni nie ma racji bytu. W dobie, kiedy intensywne, nasycone barwy są często nieumiejętnie łączone i w efekcie wprowadzają do pomieszczenia chaos, szary jest kolorem, który posiadając fantastyczne właściwości “uspokajania” atmosfery wnętrza, zawsze wniesie do niego harmonię, ład i spokój.

Orientacyjne ceny: od 700 netto/m²

Leave a Reply