Kieliszki – piękno naturalnej perły

Kultura picia alkoholu wymaga doboru odpowiedniego do trunku rodzaju kieliszków. Właściwy kształt naczyń wpływa nie tylko na podniesienie wrażeń wzrokowych, ale także zapachowych i smakowych. Z myślą o tych, którzy lubią w zaciszu domu zasiąść przy lampce dobrego wina, stworzone zostały kolekcje kieliszków Szafir i Pearl. Wykonane z przejrzystego szkła, ozdobionego delikatnymi wzorami, stanowią idealną oprawę szampana oraz białego i czerwonego wina.    

Kielisz Szafir i Pearl

Kieliszki Szafir i Pearl

Szafirowa klasyka

Seria Szafir to kieliszki stylizowane na puchary z królewskich dworów. Charakteryzują się one rozszerzoną czaszą oraz masywną, zdobioną nóżką, nawiązującą strukturą do kryształu. W kolekcji Szafir odnaleźć możemy trzy linie różniące się motywem zdobniczym. Etiudę, Symphony oraz Sonatę cechują wzory inspirowane herbowymi labrami. Dwie z nich wyróżnione zostały dodatkową dekoracją – Sonata srebrnym, natomiast Symphony złotym paskiem wokół krawędzi kielicha. Kieliszki Szafir to nie tylko majestatyczny kształt i eleganckie dekoracje, ale również praktyczne pojemności, dostosowane do rodzaju pitego alkoholu. Te do czerwonego wina mają większą czaszę i 220 ml, natomiast do białego wina są mniejsze, a ich pojemność wynosi 120 ml. Kieliszki do szampana, zgodnie z wymogami jego serwowania, mają 150 ml oraz są dłuższe i smuklejsze. Szafir to kolekcja, którą z pewnością doceni każdy miłośnik napoju bogów.

Kielisz Szafir i Pearl stołowa biżuteria

Kieliszki Szafir i Pearl - stołowa biżuteria

Perłowy modernizm

Kolekcja Pearl swoją nazwę zawdzięcza krągłym kształtom naczyń inspirowanym pięknem naturalnej perły. To seria dekorowanych kieliszków, wykonanych z przejrzystego szkła, które eksponuje barwę oraz klarowność pitego wina. Klasyczny kształt kieliszków wzbogacony został modernistycznymi zdobieniami. W kolekcji Pearl dostępne są trzy linie – Laila, Abigail oraz Julietta. Laila charakteryzuje się białym, matowym wzorem w postaci prostych, równoległych linii. Julietta oraz Abigail to z kolei dekoracje nałożone lakierem.

Pierwsza z nich ozdobiona została kwiatowym motywem, natomiast drugą dekoruje wzór przypominający wzburzone, morskie fale. W skład serii Pearl wchodzą kieliszki do wina białego(250ml) i czerwonego (330ml) oraz do szampana (180ml), wszystkie dostosowane formą i pojemnością do rodzaju trunku. Zaokrąglona, zwężająca się ku górze czasza kieliszków przeznaczonych do białego i czerwonego wina pozwoli wydobyć bukiet serwowanego napoju. Z kolei, kieliszki do szampana są smuklejsze i nieco dłuższe, tak by doskonale eksponować unoszące się bąbelki. Wino, uznawane za napój bogów, jest jednym z najbardziej szlachetnych trunków. Napój ten wymaga zatem równej sobie oprawy. Kolekcje kieliszków Szafir i Pearl, sprawią, że jego spożycie stanie się prawdziwym rytuałem.

Leave a Reply