Nowoczesny sprzęt: pralka zdalnie sterowana

Kiedyś pralka Frania, która upowszechniła się w Polsce w latach 60., wydawała się szczytem luksusu. Straciła na swej atrakcyjności dwie dekady później, wraz z wejściem pralki bębnowej. Pierwsze pralki automatyczne, mimo że brakowało im wiele do doskonałości, wprowadziły niewątpliwie rewolucję w życiu ówczesnych pań domu. Nikt wtedy nie przypuszczał, że trzydzieści lat później na rynku pojawią się urządzenia, które nie tylko wyręczą nas w praniu, ale również zadbają o najdelikatniejsze tkaniny, wysuszą ubrania i ochronią przed zagnieceniami. Co więcej – że będzie można nimi sterować na odległość.

Wygoda i elastyczność

Dziś, aby włączyć pranie, nie musisz nawet być w domu. Wystarczy, że załadujesz ubrania do bębna i wsypiesz proszek. Urządzenie możesz uruchomić w dowolnym momencie, na przykład w trakcie pracy. Takie rozwiązanie możliwe jest w przypadku pralek Whirlpool, wyposażonych w technologię 6-ty Zmysł. Wyjątkowa aplikacja 6-ty Zmysł Live wspierana przez SONY, którą można pobrać na smartfony i tablety, pozwala na sterowanie sprzętem na odległość. Dodatkowo wysyła powiadomienia, gdy skończy się pranie, umożliwia zapisanie ulubionych ustawień czy uzyskanie informacji, ile będzie kosztowało nas uruchomienie danego programu.

pralka zdalnie sterowana

Pralka Whirlpool

Pełna synchronizacja

Zdarzyło Ci się, że o konieczności wyjęcia ubrań z pralki przypomniałaś sobie dopiero kilka godzin po skończeniu cyklu i w rezultacie musiałaś na nowo uruchomić urządzenie? Teraz takich sytuacji można uniknąć, uruchamiając urządzenie zdalnie za pomocą aplikacji 6-ty Zmysł Live, na przykład 2 godziny przed powrotem z pracy. Wówczas tuż po przyjściu do domu ubrania są gotowe, by przełożyć je do suszarki. Po jej włączeniu spokojnie możemy zająć się tym, co mamy w planach, nie czekając na skończenie programu. Kiedy tkaniny są już suche, a nas nie ma w pobliżu, zdalnie możemy włączyć opcję Fresh Care, która zapobiega ich gnieceniu się i zachowuje ubrania w świeżości.

Łatwiej i przyjemniej

Kiedyś gazety sprzedawane były wyłącznie na ulicach, dziś można je dostać nie tylko w kioskach, ale też w księgarniach czy przez Internet. W poprzednim wieku podróż z jednego końca Polski na drugi trwała kilka dni, obecnie to kwestia zaledwie kilku godzin. 30 lat temu matki małych dzieci dziennie prały ręcznie po 20 pieluch tetrowych, teraz maluchom zakłada się pampersy. To tylko kilka przykładów ilustrujących, jak w różnych dziedzinach zmieniło się nasze życie. Wielki postęp nastąpił również niewątpliwie w branży AGD. Dzisiejsze urządzenia mają nie tylko maksymalnie odciążać nas w codziennych obowiązkach, oszczędzać nasz czas czy pieniądze, ale także sprawiać, że będziemy czerpać przyjemność z ich użytkowania. I nie jest to wcale myślenie życzeniowe, lecz rzeczywistość.

Jak w praktyce działa zdalne sterowanie pralką za pomocą aplikacji Whirlpool 6-ty Zmysł Live, można się przekonać, oglądając przygotowany przez Krzysztofa Kurka – reportera Sony Xperia krótki film:

http://www.youtube.com/watch?v=dEZ3ZdBHius

Leave a Reply