Trendy w łazience – porady ekspertów

Najświeższe trendy wzornicze wkraczają do łazienek. Elektroniczne baterie, kubistyczne i cylindryczne kształty, florystyczne motywy wzornicze. Czym jeszcze zaskoczą nas producenci ceramiki i armatury sanitarnej w najbliższym sezonie? Poznaj najnowsze trendy w wyposażeniu łazienek.

Nie tylko na wybiegach moda zmienia się jak w kalejdoskopie. Każdy nowy sezon to także odmienne spojrzenie na aranżację wnętrz. Czasy, kiedy armatura i ceramika sanitarna miały pełnić jedynie użytkowe funkcje, dawno już minęły. Teraz każdy detal powinien przykuwać wzrok i zachwycać wysmakowanym wzornictwem. Nie dziwi więc coraz częstszy mariaż modowych marek i znanych projektantów z producentami wyposażenia łazienek. Coraz więcej firm zatrudnia do współpracy młode talenty designu (jak choćby polski producent armatury i ceramiki Deante) lub światowej sławy twórców, proponując limitowane edycje produktów sygnowanych znanym nazwiskiem. Rezultat to nowoczesny design, zaawansowane technologie i niestandardowe rozwiązania. Sprawdźmy, co w łazience będzie modne w najbliższym sezonie.

urzadzanie lazienki

Fot. Deante Panel Stone

Armatura w centrum uwagi

Komentarza udziela:
Anna Pawlak
Product Manager
Grupa paneli i zestawów prysznicowych Deante

Najnowsze propozycje baterii łazienkowych zachwycają bogactwem form, które współgrają z wyposażeniem całej łazienki. Króluje minimalizm i surowy design albo wręcz przeciwnie, kolorystyczne i wzornicze szaleństwo. Najpopularniejsze stały się kubistyczne i cylindryczne motywy, które decydują zarówno o kształcie baterii umywalkowej, deszczownic, jak i całego panelu prysznicowego. Płaskie krawędzie, charakterystyczny rurowy design i garnuszkowe dźwignie – to najważniejsze trendy w tym sezonie.

Wielki powrót przeżywają także panele natryskowe, ale w zupełnie nowej odsłonie. Z jednej strony popularne są surowe w formie, kubistyczne konstrukcje, a z drugiej subtelne i dekoracyjne wzornictwo, na przykład w postaci florystycznych zdobień. Projektanci pochylają się nie tylko nad formą, ale także nad funkcjonalnością armatury, dlatego często zaskakują nas technologicznymi nowinkami.

W tym sezonie nacisk położony jest na wygodę i bezpieczeństwo użytkowania oraz na ograniczenie ilości zużywanej wody. Dlatego wśród propozycji producentów nie brakuje ofert baterii termostatycznych czy technologii ECO. Ciekawostką są także rozwiązania progresywne, elektroniczne oraz kaskadowe wypływy. Jednak zdaniem ekspertów, tego typu propozycje mają największe znaczenie podczas targów i imprez branżowych.

Podczas różnego rodzaju wystaw najistotniejszy jest aspekt wizerunkowy firmy, dlatego producenci prześcigają się w prezentacji innowacyjnych i nietuzinkowych produktów – dodaje Katarzyna Dietrich, specjalista z firmy Deante, producenta wyposażenia łazienek i kuchni – w praktyce takie technologie są rzadko wybierane przez klientów do urządzenia prywatnej łazienki.

Prysznic w nowym wydaniu

Komentarza udziela:
Jarosław Strzeczyk
Product Manager w grupie kabin w Deante

W nowoczesnej łazience zarówno brodzik, jak i kabina stają się niemal niewidoczne, eksponując dekoracyjny panel prysznicowy lub deszczownię. Ciekawą propozycją jest zastąpienie tradycyjnej kabiny ścianą z tafli giętego lub klejonego szkła. Czyste w formie, bezprofilowe szyby stanowią wyłączną barierę dla wody. Subtelne zawiasy i klamki są w takiej kompozycji jedynym widocznym detalem.

Drugim, wywierającym silny wpływ trendem, jest eksponowanie masywnych mechanizmów i rolek w kabinie. Szkło i aluminium to najmodniejsze połącznie w tym sezonie. Zupełnie nowym rozwiązaniem jest zastosowanie elektroniki czy systemów delikatnego zamykania i otwierania drzwi, wziętych prosto z rynku meblowego. Kabinę, według najnowszych trendów, wypada zamontować bezpośrednio na podłodze. Tradycyjne, wysokie brodziki ustępują miejsca płaskim wersjom, a nierzadko zupełnie znikają z wystroju łazienki. Coraz bardziej popularne stają się rozwiązania bez brodzikowe.

Kafle wraz z odpowiednią izolacją w połączeniu z odpływem liniowym doskonale wpisują się w minimalistyczną wizję łazienki. Co więcej, dzięki nieograniczonej możliwość aranżacyjnej, są ukłonem w stronę osób, które pragną pomieścić najnowsze trendy wzornicze także na niewielkich przestrzeniach.

Umywalka jak malowana

Komentarza udziela:
Małgorzata Famulska
Product Manager
Grupa produktowa zlewozmywaki Deante

Propozycje producentów ceramiki także wpisują się w najnowsze, wnętrzarskie trendy – zarówno w kwestii kształtu, jak i wykończenia, czy detali. Tutaj także dominują formy wpisane w koło lub kwadrat, dzięki czemu styl całego wyposażenia łazienki może być spójny. Od kilku sezonów popularnością cieszą się umywalki nablatowe, które przybierają coraz to bardziej wyszukane formy. Popularnością cieszą się zarówno lekkie , dynamiczne konstrukcje, jak i ciężkie, masywne formy.

Znaczącym krokiem w wystroju łazienki jest odwrót od monotonii kolorystycznej. Po przełamaniu obowiązkowej bieli ceramiki – nikogo już nie dziwi już choćby czerń czy brąz, przyszła kolej na odważne dekoracje. Kwiatowe motywy wychodzą z wazonów, aby ozdobić umywalki, miski ustępowe, a nawet panele natryskowe. Florystyczne motywy, geometryczne wzory lub nietypowa kolorystyka są wnętrzarskim hitem w nadchodzącym sezonie.

Leave a Reply