Panele LVT: podłoga winylowa w łazience

Marzy Ci się dębowa, marmurowa, a może metalowa podłoga w łazience? A może masz ochotę wychodząc spod prysznica stąpać po komfortowej i przyjemnie ciepłej o każdej porze roku powierzchni? Puść wodze fantazji – każdy Twój pomysł w przypadku paneli LVT jest możliwy do realizacji.

podloga winylowa w lazience 1

fot. Amtico

Nie ma chyba pomieszczenia, w którym by dobrej jakości płytki i wykładziny LVT (Luxury Vinyl Tiles) się nie sprawdziły, a w przypadku łazienek, kuchni i innych wilgotnych pomieszczeń są wręcz idealne. I choć od dawna są znanym materiałem podłogowym, to ich popularność wciąż utrzymuje się na stałym, wysokim poziomie. Co takiego jest w panelach winylowych, że nie ustępują takim materiałom, jak naturalne drewno, kamień czy ceramika? Jednym z głównych argumentów jest niezniszczalność. Wierzchnia warstwa zabezpieczająca już o grubości 2 mm pozwala uzyskać nawet dożywotnią gwarancję na ścieralność w przypadku pomieszczeń domowych. Odporność na zarysowania i wilgoć sprawiają, że doskonale sprawdzają się zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i w miejscach publicznych o dużym natężeniu ruchu. Łatwo je też utrzymywać w czystości i konserwować.

podloga winylowa w lazience 2

fot. Amtico

Tym, co decyduje o tak chętnym stosowaniu paneli winylowych jest także ich szybki montaż i niewielkie straty materiału podczas układania. Jeśli jakiś element ulegnie uszkodzeniu – błyskawicznie i bez większych problemów można go wymienić. Innym argumentem „za” jest akustyka. W trakcie chodzenia nie słychać kroków, a jeśli dodatkowo użyje się podkładu z tłumiącej gąbki, to komfort stąpania po takiej posadzce będzie pod tym względem naprawdę wyjątkowy.

podloga winylowa w lazience 3

fot. Amtico

Posadzki LVT dostępne są, w zależności od kolekcji, w formie odpowiednio przyciętych i fazowanych płytek lub pasów o różnych kształtach i wzorach. Powstają w wyniku laminowania pod ciśnieniem kilku warstw materiału. Za ich ostateczny wygląd odpowiada błona fotograficzna stopiona z zabezpieczającą wzór przezroczystą wierzchnią powłoką winylową. Dzięki temu panele mogą do złudzenia przypominać każdy naturalny materiał: drewno, kamień, metal a także najbardziej abstrakcyjne powierzchnie.

podloga winylowa w lazience 4

fot. Amtico

Brytyjska firma Amtico, która jest niekwestionowanym europejskim liderem w branży podłóg winylowych od przeszło pół wieku, proponuje klientom kilkaset różnych wzorów i kształtów. Jest zatem naprawdę z czego wybierać. Jednak na gotowych projektach się nie kończy. Mamy też możliwość spełnić swoje nawet najbardziej ekscentryczne i ekstrawaganckie pomysły dotyczące wymarzonej podłogi, dzięki realizacji indywidualnych projektów. Dotyczy to zarówno wzoru, jak i kształtu paneli.

podloga winylowa w lazience 5

fot. Amtico

Amtico bardzo duży nacisk kładzie nie tylko na innowacyjność, ale też na design. Każdy wzór powstaje przez kilka lat i jest wynikiem ścisłej współpracy zespołu projektowego, technologów i konsultantów. Jednym z niezwykle ważnych argumentów przemawiających za wyborem posadzki winylowej jest także ekologia. Producent dba bowiem o środowisko naturalne. Większość komponentów służących do produkcji paneli LVT pochodzi z recyklingu. Co więcej – powstałe w ten sposób posadzki nadają się do dalszego przetwarzania. Wyłącznym przedstawicielem na Polskę paneli LVT tej firmy jest Carpet Studio.

podloga winylowa w lazience 6

fot. Amtico

podloga winylowa w lazience 7

fot. Amtico

podloga winylowa w lazience 8

fot. Amtico

podloga winylowa w lazience 9

fot. Amtico

podloga winylowa w lazience 10

fot. Amtico

podloga winylowa w lazience 11

fot. Amtico

podloga winylowa w lazience 12

fot. Amtico

podloga winylowa w lazience 13

fot. Amtico

podloga winylowa w lazience 14

fot. Amtico

podloga winylowa w lazience 15

fot. Amtico

podloga winylowa w lazience 16

fot. Amtico

Leave a Reply