Oryginalne lampy podłogowe

Głównym elementem, jeśli chodzi o oświetlenie pomieszczeń jest zazwyczaj lampa wisząca. Jej światło jest bardzo intensywne, ale często trzeba je w jakiś sposób wspomóc. I tu właśnie wkraczają do akcji lampy stojące. Dzisiaj prezentujemy lampy podłogowe. Produkowane są w tak wielu stylach i kształtach, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Miłośnikom delikatnych,  subtelnych form z pewnością spodoba się lampa stojąca, której abażur przypomina rozchylające się płatki kwiatu. Również jej wdzięcznie wygięta podstawa przywodzi na myśl wygiętą łodyżkę rośliny. Taka lampa stojąca świetnie się sprawdzi, jeśli chodzi o proste, minimalistyczne aranżacje wnętrz, będąc w nich elementem skupiającym uwagę. Ten efekt zadziała przede wszystkim w czarno-białym wnętrzu.

lampa stojaca 5

(Lampa podłogowa, fot. Nella Vetrina)

Dobierając lampę stojąca warto zwrócić uwagę na kolory ścian. Przy intensywnych barwach ciekawie będą się komponować modele z kloszami z mlecznobiałego szkła. Spójrzmy na przykład na przedstawione poniżej zdjęcie i oryginalne modele lamp stojących. Wysokie, smukłe i zwężające się ku górze lampy wykonane są z białego szkła i świetnie kontrastują z intensywnie żółtymi ścianami. Dodatkowym elementem dzięki któremu cały wystrój wnętrza zyskuje na wyrazistości są meble w kolorze czekoladowym.

lampa stojaca 4

(Lampa podłogowa, fot. Nella Vetrina)

Ta sama zasada sprawdza się także przy intensywnej zieleni. Poniższy wystrój wnętrza, w którym dominuje ten kolor, również uzupełniono o lampy stojące, które zawierają białe elementy. Przedstawiona na zdjęciu lampa stojąca łączy w sobie dwa rodzaje szkła – tradycyjne, przezroczyste i mlecznobiałe. Jej oryginalny kształt sprawia, że jest to idealna propozycja, jeśli chodzi o nowoczesne aranżacje wnętrz – zwłaszcza te bogate w kolor.

lampa stojaca 3

(Lampa podłogowa, fot. Nella Vetrina)

Jeśli podobają nam się nieco awangardowe, lekko niepokojące aranżacje wnętrz, warto zadbać o odpowiednie dodatki. Spójrzmy na poniższą propozycję. Ściany pokryte są beżową tapetą imitującą płytki, przez co wnętrze ma intrygujący, surowy charakter. Uzupełniono je o lampę z ciekawym, prostokątnym kloszem, oraz klika intrygujących figurek do postawienia na meblach. Efekt może nie przypaść do gustu każdemu, ale jedno jest pewne – nie da się koło niego przejść obojętnie.

lampa stojaca 2

(Lampa podłogowa, fot. Nella Vetrina)

Nowoczesne aranżacje wnętrz coraz częściej mają bardzo surowy charakter i wyglądają trochę, jakby były nie całkiem wykończone. Często takie wnętrze jest – celowo – nie do końca umeblowane. Taki wystrój wnętrza świetnie uzupełnia duża lampa stojąca bezpośrednio na ziemi.

lampa stojaca

(lampa podłogowa, fot. Nella Vetrina)

Zobacz także oryginalne kinkiety

Leave a Reply