Oszczędne kuchnie na wymiar – czy warto?

Czym tak naprawdę są małe kuchnie na wymiar? Dla każdego będą oznaczać coś innego. Małżeństwo z dwojgiem dzieci może będzie czasami narzekać na ciasnotę i trudności w zmieszczeniu się na małym metrażu w czasie codziennych posiłków. Single ceniące swoją samotność będą z kolei zachwyceni, w oszczędnej kuchni raczej niczego im nie zabraknie, a gości zaproszonych na domówkę kieruje się przecież do pokoju, a nie do miejsca, w którym się gotuje. Popularny wykonawca, także w dziedzinie kuchnie na wymiar – Kaja-Meble.pl – przygotował dla swoich Sympatyków niezwykle efektowne, choć oszczędne rozwiązania aranżacyjne dla kuchni. Proponowane są one przede wszystkim tym, którzy od niedawna mogą cieszyć się swoim pierwszym własnym mieszkaniem, którego metraż nie przekracza 25 metrów kwadratowych.

Zobacz również: Kuchnie na wymiar Kalisz – Kaja-Meble.pl

Kuchnie na wymiar dla “patodeweloperki” – czy to ma sens?

Małe mieszkania dostosowane do zakwaterowania jednej osoby pojawiają się na rynku cyklicznie i ze sporym impetem. Mimo że często nazywane są “patodeleloperką” ze względu na rekordowo małe metraże – nie brakuje chętnych do tego, by je kupić lub wynajmować. Podaż rodzi popyt, więc i tam kuchnie na wymiar są potrzebne, a wręcz niezbędne, gdy liczyć trzeba każdy centymetr wolnej przestrzeni dla optymalnego wykorzystania miejsca do odpoczynku lub nauki. Tworząc oszczędne kuchnie na wymiar w małych kawalerkach, możemy wykorzystać całą szerokość i długość ścian, a w sprzyjających warunkach, gdy sufit położony jest dość wysoko, stworzyć coś na kształt mini antresoli. I to już jest pomysł!

Dziś nie jest obowiązkiem posiadanie kuchenki gazowej w małym mieszkaniu, to samo dotyczy również lodówki. Zabierające dużo miejsca na i tak już małych przestrzeniach kuchenki gazowe od kilku już lat z powodzeniem zastępują płyty indukcyjne. Wybierając lodówkę na jedną, góra dwie osoby – nie trzeba od razu kupować modelu XL, często wystarczy mniejszy odpowiednik, który z powodzeniem można zaaranżować pod zabudową z jasnego lub ciemnego drewna Kaja Meble, nadając skromnemu wnętrzu klasy i elegancji.

Kuchnie na wymiar – najdziwniejsze pomysły

W naprawdę ciasnych mieszkaniach, gdzie metraż wynosi około 10 metrów kwadratowych, zdarza się, że kuchnia i sypialnia mieszczą się w jednym pomieszczeniu. Trzeba jakoś rozwiązać ten problem, by zachować pozory normalności. Ażurowe kompozycje z materiałów szklano podobnych plus drewno pozwalają na to, by kuchnie na wymiar mogły zaistnieć choćby w najskromniejszej formie, ale z najwyższą dbałością o komfort codziennego funkcjonowania mieszkańca lub wynajmującego. Z pewnością przydaje się skromna ścianka działowa np. z eleganckiej deski z drewna litego, z dodatkowo zaprojektowanymi otworami, przez które przechodzi światło i dzięki którym nie czujemy się zakleszczeni w i tak już ciasnej przestrzeni.

Na małych przestrzeniach można się odnaleźć, byle wszystko opracowane zostało z pomysłem i dbałością o detale. Kuchnie na wymiar wykorzystują nie tylko mocne punkty aranżowanego miejsca, ale także jego słabości, np. małe okienko w ścianie można zlikwidować na rzecz stworzenia większego w skosie sufitowym, który dotąd nie miał żadnego zastosowania. W ten sposób w przestrzeni, gdzie tworzymy kuchnie na wymiar łącznie z miejscem do spania, udaje się zyskać więcej światła i przyjemny widok nieba za szybą.

Leave a Reply