Piękne wanny we włoskim stylu

Łazienka to miejsce, w którym zaczynamy i kończymy dzień. To czas naszego przygotowania do pracy, ale też relaksu przed snem. Do projektu tego wnętrza przykładamy dużo uwagi, wymyślamy motyw przewodni, klimat. Czasem ma być minimalistycznie, a czasem w klimacie SPA, ale w wersji domowej. A co gdybyśmy chcieli urządzić łazienkę po włosku? Tutaj z pomocą przychodzą właściciele ROOMSdesign – dystrybutorzy marki AGAPE, włoskiego producenta mebli, ceramiki i armatury łazienkowej.

Misją AGAPE jest kreowanie estetycznej i komfortowej przestrzeni służącej do pielęgnowania ciała i zmysłów. To właśnie odejście od tradycyjnego sposobu postrzegania łazienki zdecydowało o sukcesie włoskiej marki. O roli AGAPE jako lidera świadczy szeroka i zintegrowana oferta produktów. Są wśród nich: umywalki, krany, wanny, panele prysznicowe, kabiny, lustra, akcesoria, oświetlenie, półki i szafki oraz systemy szafek, półek i szuflad. Firma AGAPE została założona w 1973 r. przez Giampaolo i Emanuele Benedini i do dziś jest prekursorem w stosowaniu drewna do produkcji umywalek i wanien.

ROOMSdesign wybrało kilka modeli wanien z oferty AGAPE, na które w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę, jeśli aranżujemy naszą łazienkę.

OTTOCENTO SMALL to mniejsza wersja wanny OTTOCENTO, wykonana z bentonitu Cristalplant® dostępnego w kolorze białym lub dwukolorowym, z zewnątrz w kolorze ciemnoszarym lub jasnoszarym.

wanna we włoskim stylu 5

Wanna OTTOCENTO SMALL, fot. AGAPE

wanna we włoskim stylu 6

Wanna OTTOCENTO SMALL, fot. AGAPE

wanna we włoskim stylu 7

Wanna OTTOCENTO SMALL, fot. AGAPE

VIEQUES XS to mniejsza wersja wanny VIEQUES – współczesna stylizacja staroświeckiej wanny. Wykonana ze stali z białym wykończeniem wewnątrz i białym lub ciemnoszarym na zewnątrz.

wanna we włoskim stylu 8

Wanna VIEQUES XS, fot. AGAPE

wanna we włoskim stylu 9

Wanna VIEQUES XS, fot. AGAPE

Wanna IMMERSION inspirowana tradycyjnymi drewnianymi naczyniami do kąpieli używanymi w Japonii i Chinach jest głębsza niż standardowa wanna i zajmuje mniejszą powierzchnię. Zaprojektowana została przez Neri & Hu z białego Cristalplant®.

wanna we włoskim stylu 10

Wanna IMMERSION, fot. AGAPE

wanna we włoskim stylu 11

Wanna IMMERSION, fot. AGAPE

wanna we włoskim stylu 12

wanna we włoskim stylu 13

Wanna IMMERSION, fot. AGAPE

wanna we włoskim stylu 14

Wanna IMMERSION, fot. AGAPE

wanna we włoskim stylu 15

Wanna IMMERSION, fot. AGAPE

IN-OUT w 2009 roku zaprojektowało studio Benedini Associati. Wykonana w całości z białego Exmar lub dwóch kolorowych (na zewnątrz w kolorze ciemnoszarym lub jasnoszarym). IN-OUT to okrągła wanna z dwoma różnymi typami felg. Krany mogą być mocowane do ściany, podłogi. Istnieje opcja montażu wolnostojącego, narożnego, wbudowanego lub niszowego. Jest tylko jedno „ale” dostępne są tylko na życzenie i w ograniczonej ilości.

wanna we włoskim stylu 16

Wanna IN-OUT, fot. AGAPE

wanna we włoskim stylu 17

Wanna IN-OUT, fot. AGAPE

wanna we włoskim stylu 18

Wanna IN-OUT, fot. AGAPE

DROP to kolejny projekt Benedini Associati. Nieregularny i organiczny kształt wanny podobny do muszli. Wykonana jest z białego, bioodpowietrzonego lub dwukolorowego Cristalplant® (zewnętrzna w ciemnoszarym kolorze lub jasnoszarym). Krany mogą być montowane na ścianie lub podłodze. Wanna może być dostarczona również w postaci kamienia lub marmuru.

wanna we włoskim stylu 4

Wanna DROP, fot. AGAPE

wanna we włoskim stylu 3

Wanna DROP, fot. AGAPE

wanna we włoskim stylu 2

Wanna DROP, fot. AGAPE

wanna we włoskim stylu 1

Wanna DROP, fot. AGAPE

Projektanci stworzyli również dla AGAPE model wanny SPOON XL. Jest głębsza niż oryginalna wanna SPOON i charakteryzuje się jeszcze bardziej minimalistycznym wyglądem. Łatwo się dopasowuje do najróżniejszych ustawień i jest wykonany z białego Cristalplant® – ciepłego, przyjemnego w dotyku materiału.

wanna we włoskim stylu 19

Wanna SPOON XL, fot. AGAPE

wanna we włoskim stylu 20

Wanna SPOON XL, fot. AGAPE

wanna we włoskim stylu 21

Wanna SPOON XL, fot. AGAPE

wanna we włoskim stylu 22

Wanna SPOON XL, fot. AGAPE

Nie ma nic przyjemniejszego niż długa kąpiel po ciężkim dniu, z drugiej strony warto zaczynać tak i kończyć każdy dzień. Wybierając wannę, czy inne elementy niezbędne w łazience – postawmy przede wszystkim na nasz komfort.

Leave a Reply