Plamy z trawy. Jak się ich pozbyć…?

Plamy z trawy to bardzo uporczywe zabrudzenia, których trudno się pozbyć. Na szczęście z pomocą przychodzą domowe sposoby, które z łatwością poradzą sobie z nimi! Sprawdź, jak pozbyć się plam z trawy i ciesz się czystymi ubraniami…

Depositphotos 188136586 s 2019

#1 Ocet

To jeden ze najskuteczniejszych sposobów na wywabienie plam – nie tylko tych z trawy! Pamiętaj jednak o tym, aby jak najszybciej zadziałać! Tu liczy się czas! Im szybciej zaczniesz działać, tym efekt będzie lepszy! Zwilż wodą zabrudzony materiał, a następnie nałóż na plamę ocet. Delikatnie wetrzyj go w materiał. Użyj do tego szczoteczki. Wrzuć ubranie do pralki i wypierz zgodnie z instrukcją na metce.

#2 Alkohol

…działa podobnie jak rozpuszczalnik. Nałóż więc alkohol na gąbkę i przyłóż do ubrudzonego kawałka materiału. Pamiętaj, aby nie szorować plamy. Po kilku minutach spłucz wodą. Następnie nasyp odrobinę proszku na plamę, używając dodatkowo wody. Pozostaw na kilka minut. Wypierz w pralce.

#3 Lakier do włosów

To kolejna metoda, która pozwoli usunąć plamę z trawy. Spryskaj plamę lakierem do włosów i poczekaj chwilę. Spryskany materiał powinien zrobić się lekko twardy. Weź do ręki szczoteczkę i zacznij szorować zabrudzenie. Podobnie, jak w poprzednich sposobach, wypierz ubranie w pralce.

Leave a Reply