Płytki ceramiczne: szarość niejedno ma imię

Szarość na dobre zagościła we wnętrzarskich trendach, rozprzestrzeniając się w pełnym spectrum odcieni i odmian. Może być chłodna i stonowana, ale także ciepła i nasycona. Skupiać na sobie niepodzielną uwagę, ale także stanowić tylko tło dla innych koncepcji stylistycznych. Jedno pozostaje niezmienne – wnętrza z kolorem szarym, kojarzą się ze spokojem, przestrzenią i równowagą. Jak różne bywają szarości prezentują projektanci marki Ceramstic w kolekcjach: Loft, Sky i Scania.

W duchu młodości

Wielkomiejski charakter wnętrza utrzymanego w loftowym stylu nie jest zarezerwowany jedynie dla przestronnego, reprezentacyjnego salonu czy nowoczesnej, minimalistycznej łazienki. Z powodzeniem możemy go zastosować także w kuchni, jadalni czy też pokoju nastolatka. Surowy wystrój idealnie sprawdzi się w młodzieżowym wydaniu.

Aranżując pokój starszego dziecka w stylu loftowym warto zastosować klika wyrazistych dodatków. Sprawdzą się tu plakaty ulubionych zespołów czy drużyn lub nowoczesne dodatki w intensywnych kolorach, także te podświetlone za pomocą pasków ledowych. Nadadzą energii wnętrzu utrzymanemu w szarej tonacji – radzi Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic.

Aby pomieszczenie było ciekawsze, warto połączyć płytki o różnych wzorach. Gres szkliwiony Loft Carpet marki Ceramstic łączy surowy rysunek betonu z inspiracjami zaczerpniętymi z Persji i tego, czym słynie, czyli jej pięknych dywanów. To ciekawa wariacja na temat tego elementu wystroju, tym bardziej, że płytki sprawdzą się nie tylko na podłodze, ale także na ścianie. W połączeniu z gresem szkliwionym Loft Cementwood, który oddaje piękno przyrody poprzez imitację drewna w betonowej odsłonie, uzyskujemy jeszcze większy efekt. – Płytka Loft Cementwood może posłużyć wizualnemu wydzieleniu przestrzeni. Zastosować ją można np. na ściance oddzielającej część sypialną od garderoby czy schowka na rzeczy. W takim pokoju warto zostawić także jedną ścianę pomalowaną na biało, aby rozświetlić wnętrze, wprowadzając dodatkowe światło – dodaje Joanna Ciecierska. Wzory na poszczególnych płytkach kolekcji są zróżnicowane, dzięki czemu każde wnętrze nabierze indywidualnego charakteru.

plytki ceramiczne

fot. Ceramstic

Sky is not the limit

Ascetyczny salon utrzymany w modnej, szarej tonacji daje wrażenie przestronności, harmonii i ponadczasowej elegancji. Gres szkliwiony Sky jest propozycją dla tych, którzy stawiają przede wszystkim na jakość. Szlachetny rysunek betonu oraz staranne, satynowe wykończenie, sprawią, że wnętrze nabierze uniwersalnego szyku. Gres Sky, dostępny także w wykończeniu błyszczącym, sprawdzi się zarówno na podłodze, jak i na ścianie. Płytka świetnie prezentuje się w towarzystwie drewnianych mebli oraz dodatków w słonecznych kolorach. Ale to także możliwość stworzenia wnętrza, które można dostosować i przearanżować, gdy wystrój przestanie spełniać wrażenia estetyczne. Wystarczy więc odmienić kolor lub charakter zastosowanych dodatków, aby odświeżyć wygląd wnętrza.

plytki gresowe

fot. Ceramstic

W wyrazistym odcieniu

Szarości często kojarzą się z delikatnym, jasnym kolorem. Kolekcja Scania plasuje się po przeciwnej stronie barwy. Utrzymana w ciemnej i wyrazistej tonacji sprawdzi się idealnie w nowoczesnych, przestronnych pomieszczeniach. Ze względu jednak na swój stonowany rysunek, gres można także dopasować do bardziej klasycznego wnętrza. Dla urozmaicenia płytkę warto połączyć z mozaiką szklaną Ciruela, uzupełniającą kolekcję.

Dekory można zastosować nad blatem kuchennym. Wizualnie oddzielą przestrzeń, a te w formie mozaiki dodatkowo stanowią charakterystyczny akcent, który świetnie się sprawdzi we wnętrzu utrzymanym w szarościach i bieli – tłumaczy Joanna Ciecierska.

Uniwersalny charakter płytki oraz duży format (60×60 cm) warto wykorzystać w przestrzeniach otwartych, gdzie łatwo zaaranżujemy przestrzeń kuchenną, jadalną, a także wypoczynkową, dobierając odpowiednie meble i akcesoria. Przy zachowaniu jednolitej podłogi na całej powierzchni, dodamy jednak wnętrzu wrażenia przestronności.

plytki w kuchni

fot. Ceramstic

Dossier:
gresowe plytki

Gres szkliwiony Loft Carpet –  60×60 cm, cena: ok. 89 zł/m2
Gres szkliwiony Loft Cementwood – 60×60 cm, cena: ok. 89 zł/m2
Gres szkliwiony Sky – 60×60 cm, cena: ok. 79 zł/m2
Gres szkliwiony Scania – 60×60 cm, cena: ok. 77 zł/m2
Gres szkliwiony Bergen Grey 60×60 cm – ok. 63 zł/m2
Gres szkliwiony Bergen White 60×60 cm – ok. 63 zł/m2
Mozaika szklana Ciruela – 30x30x0,4 cm, cena ok. 31zł/sztukę

Leave a Reply