Praktyczny gadżet dla mężczyzny – zrób go sama!

Oryginalny i praktyczny gadżet o wielu zastosowaniach? Przemień pudełko po cygarach i nieużywaną już koszulę w stylową szkatułkę na wszelkiego rodzaju „męskie rekwizyty” – krawaty, spinki do mankietów i zegarki. To własnoręcznie wykonane pudełko będzie doskonałym upominkiem dla każdego szanującego się dżentelmena!

Do stworzenia pudełka dżentelmena potrzebujesz:
1 pudełko po cygarach,
1 koszulę,
1 płytę piankową (o grubości 2 cm),
akumulatorowego pistoletu do klejenia
(np. Bosch GluePen)
wkrętarki akumulatorowej
(np. Bosch IXO V) z nasadką tnącą

Krok 1.
Zmierz szerokość  i długość wewnętrznej podstawy pudełka. Przenieś te wymiary na płytę piankową i wytnij otrzymany kształt za pomocą nasadki tnącej wkrętarki akumulatorowej (np. Bosch IXO V). Zacznij ostrożnie, przytrzymując dolną krawędź pianki kciukiem i palcem wskazującym. Tak otrzymany kształt podziel na trzy równe części za pomocą nasadki tnącej.

Krok 2
Połóż kawałek pianki na koszulę pozostawiając wystarczającą ilość materiału ze wszystkich stron tak, aby możliwe było jego zawinięcie. Następnie wytnij odpowiedni kształt. Powtórz czynność dla pozostałych dwóch części pianki.

krok 12

Krok 1, 2. fot. Bosch

 

Krok 3
Owiń wszystkie części pianki wyciętym materiałem i przytwierdź go do nich za pomocą kleju. Idealnie sprawdzi się tutaj pistolet do klejenia GluePen Bosch umożliwiający aplikowanie kleju bezpośrednio na materiał.

Krok 4
Zmierz wysokość i szerokość wnętrza pudełka, a następnie wytnij dwa paski z płyty piankowej według tych wymiarów. Przydadzą się one jako przegrody do segregowania dodatków w tworzonym pudełku. Aby je wykończyć wytnij z materiału koszuli figury odpowiadające wymiarom, pamiętając o zostawianiu zapasu na obwinięcie obu stron. Następnie pokryj brzegi pianki klejem.

krok 34

Krok 3, 4. fot. Bosch

 

Krok 5
Następnie owiń materiałem przygotowane wcześniej płyty. Zwróć uwagę na brzegi. Materiał należy dość mocno naprężyć, aby dobrze ułożył się na płytce.

Krok 6
Ułóż na dnie pudełka obwinięte materiałem płytki. Między piankami powstaną szczeliny, w które następnie pionowo wsuń pozostałe płytki – w ten sposób stworzysz przegrody. Jeśli chcesz dodatkowo wykonać małe poduszeczki na zegarek i spinki do mankietów, wystarczy, że zszyjesz resztki materiału z koszuli i wypełnisz je watą.

krok 56

Krok 5, 6. fot. Bosch

 

Voilà! Wspaniały prezent dla wspaniałego mężczyzny gotowy!

pudelko

fot. Bosch

 

Leave a Reply