Przyjazne emalie do drewna i metalu

Czy malowaniu emalią alkidową muszą towarzyszyć drażniący zapach i problemy z czyszczeniem narzędzi, a odnowione powierzchnie szybko zżółkną? Nie. Dzięki wodorozcieńczalnej formule emalia Advance™Satin 792 pozbawiona jest wad, które charakteryzują produkty rozpuszczalnikowe.

Najskuteczniejszym, a w związku z tym najpopularniejszym produktem malarskim do odnawiania powierzchni drewnianych i metalowych są emalie alkidowe. Bardzo dobrze sprawdzają się one podczas odnawiania futryn, ram, okiennic, czy starych mebli. Zazwyczaj charakteryzują się one dobrą rozlewnością i właściwościami wypełniającymi.

malowanie drewna

fot. Benjamin Moore

Malowanie tradycyjnymi, rozpuszczalnikowymi emaliami alkidowymi nie jest jednak pozbawione wad. Wszyscy kojarzymy drażniący zapach unoszący się w powietrzu przez wiele dni po malowaniu czy zżółknięte futryny, które jeszcze niedawno były śnieżnobiałe. Po zakończeniu prac malarskich zawsze mamy problem z czyszczeniem pędzli, wałków i rąk. Nie należy również zapominać o negatywnym wpływie emalii rozpuszczalnikowych na środowisko naturalne, a także zdrowie domowników i wykonawców (silna emisja LZO).

Recepta na udoskonalenie emalii alkidowych była znana od dawna: trzeba zastąpić zawarte w nich rozpuszczalniki organiczne wodą. Wiele firm nie podołało niezwykle trudnej sztuce skutecznego połączenia wody z olejem (alkidem). Pierwszą marką, której ta sztuka się powiodła jest amerykański Benjamin Moore. Wodorozcieńczalna, ekologiczna emalia alkidowa Advance™ Satin 792 to niewątpliwy przełom technologiczny w dekoracji powierzchni drewnianych i metalowych.

Advance™ Satin 792 to najnowszej generacji emalia alkidowa, której receptura, w przeciwieństwie do dostępnych na rynku emalii, nie bazuje na szkodliwych rozpuszczalnikach organicznych. Zastosowanie wodorozcieńczalnej formuły pozwoliło na wyeliminowanie nieprzyjemnego zapachu kojarzonego z tradycyjnymi emaliami alkidowymi. Ponadto, do minimum ograniczony został mało estetyczny efekt żółknięcia powłoki malarskiej. Bardzo skomplikowany technologicznie proces zastąpienia rozpuszczalników wodą sprawił, że emalia Advance™ Satin 792 marki Benjamin Moore jest produktem ekologicznym, bezpiecznym dla zdrowia domowników i wykonawców. Emalia barwiona jest w innowacyjnym systemie Gennex Platform, bazującym na kolorantach pozbawionych lotnych związków organicznych.

Emalia Advance™ Satin 792 przeznaczona jest do dekoracji i ochrony uprzednio pomalowanych lub zagruntowanych podłoży drewnianych i metalowych eksponowanych wewnątrz budynków. W szczególności można ją stosować do odnawiania drzwi, mebli, futryn, boazerii, elementów wykończeniowych (np. listew przypodłogowych, balustrad, poręczy, etc.) oraz ścian (np. malowanie lamperii). Emalia Advance™ Satin 792 charakteryzuje się doskonałą rozlewnością, właściwościami wypełniającymi, tiksotropią (nie spływa z powierzchni pionowych), bardzo dobrą siłą krycia i wysoką wydajnością. Produkt marki Benjamin Moore tworzy gładkie, satynowe wykończenie. Pomalowane powierzchnie są wyjątkowo odporne na zmywanie i uszkodzenia mechaniczne. Malowanie emalią Advance™ Satin 792 jest łatwe i przyjemne, dlatego nie sprawi problemów nawet amatorom. Zastosowanie emalii umożliwia szybkie i wygodne czyszczenie narzędzi po malowaniu, które w przeciwieństwie do produktów rozpuszczalnikowych można umyć ciepłą wodą.

emaliaWyłącznym dystrybutorem ekskluzywnych farb marki Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska. Produkty dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl.

Informacje o produkcie: 
• Wydajność: ok. 12 m2/l
• Kolorystyka: ok. 11 000 kolorów
• Cena: od 101 zł brutto za 1 l (w tym 23% VAT).
• Opakowanie: 0,95 l; 3,78 l 


Leave a Reply