Renesans podłóg na wysoki połysk

Popyt na podłogi, a szczególnie panele, o wysokim połysku systematycznie rośnie. Po kilku sezonach dominacji laminatów o wykończeniach satynowych, a nawet ultramatowych, do łask wracają eleganckie, lśniące powierzchnie. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę decydując się na ich zakup i jak zaaranżować przestrzeń, by cieszyć się nią przez lata.

podlogi na wysoki polysk 1

Podłoga marki Falquon

Do niedawna wysoki połysk kojarzył się z domami naszych babć – meblościankami, stylem rustykalnym czy pałacowym komnatami. Dziś projektanci wnętrz chętnie odświeżają ten trend przekonując, że lśniące podłogi stanowią doskonałą bazę do nowoczesnych aranżacji. A co będzie modne w najbliższym sezonie?  – Wciąż popularne będą surowe wnętrza uzupełnione nowoczesnymi akcentami, ale także meblami z przeszłości,  w odświeżonej wersji. Myślę tu szczególnie o  krzesłach,  które królowały w latach 60. czy 70. Nadal utrzyma się modna biel i styl skandynawski – zdradza Marina Suchorska, architekt wnętrz z pracowni InDe projekt. Tych, którzy cenią design i nietuzinkowe rozwiązania ucieszy fakt, że ciągle na topie pozostaje styl glamour.

podlogi na wysoki polysk 2

Podłoga marki Falquon

Czy istnieje jakakolwiek wspólna płaszczyzna dla tych stylów? Najlepszym tłem do wystroju każdego z tych wnętrz może być podłoga, która będzie błyszczeć przez wiele lat bez rys i blaknięcia. Ale czy to w ogóle możliwe?

Utarło się przekonanie, że podłogi na wysoki połysk łatwo zniszczyć i są wyjątkowo niepraktyczne, ponieważ trudno je utrzymać w czystości. – Oczywiście jeśli zdecydujemy się na panele złej jakości możemy się bardzo rozczarować. Laminaty marki Falquon wyróżnia zaawansowany technologicznie proces lakierowania, co gwarantuje nieskazitelny wygląd przez lata – mówi Bartłomiej Czapla, wiceprezes firmy Planko, przedstawiciela marki Falquon na polskim rynku.  Panele Falquon zyskują również podwyższoną trwałość, dzięki innowacyjnemu utwardzeniu ich wiązką elektronów, wnikającą głęboko w lakier. Szczelnie go zamyka i powoduje, że nic nie jest w stanie wniknąć w jego strukturę. – Technologia ta, w odróżnieniu od utwardzenia za pomocą UV, gwarantuje dużo lepszy połysk, odporność na blaknięcie, wilgoć i kwas – wylicza zalety paneli Bartłomiej Czapla. Podłodze o tak stabilnej konstrukcji niestraszne są uderzenia, mikrozarysowania, a nawet niedopałki papierosów. Ponadto czyszczenie takich paneli ogranicza się wyłącznie do użycia niewielkiej ilości wody i mopa.

podlogi na wysoki polysk 3

Podłoga marki Falquon

Doskonałe właściwości użytkowe podłóg Falquon sprawiają, że jedyne, o co naprawdę inwestorzy muszą się martwić, to wybór wzorów i kolorów z niezwykle bogatej oferty producenta. Na jaki połyskliwy laminat warto zwrócić uwagę w tym sezonie? – Od kilku lat sprawdzonym i popularnym  rozwiązaniem jest odcień dębu bielonego i szarzonego, oczywiście niepodzielnie króluje naturalny odcień dębu. Warto przyjrzeć się także panelom o fakturze kamienia czy betonu – zauważa Marina Suchorska.

Leave a Reply