Salon w stylu boho

Styl boho charakteryzuje się dowolnością w doborze kolorów i dodatków. Orientalna paleta barw i ciekawe wzory tworzą ciekawą aranżację wnętrz. Jeśli więc jesteś zwolennikiem łączenia różnych faktur i kolorów, styl boho dedykowany jest Tobie! Sprawdź nasze wskazówki aranżacyjne i zainspiruj się!

Styl boho stał się popularny w latach 70. ubiegłego wieku. Swą nazwę zawdzięcza bohemie, skupiającej grupę artystów, którzy nie wpisywali się w ramy ówczesnych konwenansów. Podróże, przyjęcia w kawiarniach to była ich codzienność. Co ciekawe, wyróżniamy kilka odmian stylu boho. Od marokańskiego i ludowego, po współczesny – scandi i modern boho.

Salon w stylu boho – kolorystyka

We wnętrzu w stylu boho dominują intensywne kolory ścian i dodatków. Bardzo często też można spotkać stonowane kolory pasteli, które stanowią doskonałe tło dla wyrazistych dekoracji. Jeśli jednak wybierzesz współczesną odmianę stylu boho, postaw na jasne kolory.

Materiały

Styl boho kocha naturalne materiały. Szlachetne gatunki drzewa, wiklinowe lub bambusowe meble oraz ceramiczne naczynia doskonale wpiszą się w estetykę tego stylu.

Dodatki w stylu boho

…im ich więcej, tym lepiej! Wielość dodatków we wnętrzu to znak rozpoznawczy tego stylu. Wielobarwne tekstylia, takie jak: poduszki, dywany, chodniki czy narzuty sprawdzą się tu idealnie! Nie zapomnij także o roślinach, które pięknie dopełnią wnętrze.

 

Leave a Reply