Styl urban jungle: trendy jesień/zima 2017

Na fali nadal modnego koloru greenery w jesiennych wnętrzach zagości miejska dżungla. Połączenie zieleni, piaskowych pasteli i złota z motywami roślinnymi, drewnem oraz wikliną to sprawdzony sposób na rozjaśnienie i ożywienie mieszkania. Czym jest styl urban jungle oraz jak wprowadzić go do wnętrza, żeby osiągnąć najlepszy efekt?

styl Urban Jungle 1

Dekoria.pl: kolekcja Urban Jungle

Urban jungle stopniowo zyskiwał popularność i powracał co roku w trendach na dany sezon. Tej jesieni i zimy wrócił ze zdwojoną siłą i nie może go już zabraknąć we wnętrzach każdego miłośnika oryginalnych aranżacji. Miejska dżungla to kawałek dzikiej natury w domowym zaciszu. W stylu urban jungle zawarte są inspiracje odległymi zakątkami afrykańskiej głuszy, motywami florystycznymi i ideą życia w zgodzie z naturą.

styl Urban Jungle 2

Dekoria.pl: kolekcja Urban Jungle

Miejska dżungla – zieleń i roślinność

Na styl ubran jungle składają się przede wszystkim dwa elementy – pełna paleta zieleni oraz roślinne motywy. W tym trendzie na pierwszy plan wychodzi egzotyczna flora – paprocie, kaktusy, sukulenty czy bluszcze ­– którą dekoruje się wnętrze zarówno w formie żywych roślin w doniczkach, jak i wzorów na tkaninach.

styl Urban Jungle 3

Dekoria.pl: kolekcja Urban Jungle

Namiastka dżungli w centrum miasta

Styl ubran jungle we wnętrzach można zaaranżować na dwa sposoby.

  • Zaaranżowanie całego wnętrza według stylu urban jungle oraz estetyka tropikalna. W całym pomieszczeniu dominuje motyw dzikiej natury. Ze wzorami roślinnymi, doniczkowymi kwiatami i zieloną kolorystyką kontrastować będą złote i brązowe dodatki oraz naturalne materiały.
  • Pojedyncze akcenty urban jungle w pomieszczeniu. Motyw dżungli występuje tylko w dodatkach – poduszkach dekoracyjnych, kocach, ozdobach, obrazach itd. Całości dopełnia kolorystyka neutralna: piaskowe pastele, szarości czy ponadczasowe połączenie czerni i bieli.
styl Urban Jungle 4

Dekoria.pl: kolekcja Urban Jungle

Z czym łączyć trend urban jungle?

Urban jungle to przykład powrotu do natury dzięki ekologicznym rozwiązaniom i naturalnym materiałom. Dlatego najlepiej łączyć go z:

  • drewnem np. egzotycznym, niemalowanym i o naturalnym wykończeniu;
  • wikliną lub rattanem;
  • naturalnymi tkaninami – lnem lub bawełną;
  • gładkimi tkaninami – jeśli Twoim celem jest subtelne zaakcentowanie trendu, zestaw go z jednobarwnymi i jednolitymi tkaninami np. z kolekcji Rustica od Dekoria.pl (od 24.10 do 6.11 na stronie marki trwa promocja na tkaniny z tej kolekcji);
  • złotymi, metalowymi detalami np. w postaci świeczników, ramek lub wazonów.
styl Urban Jungle 5

Dekoria.pl: kolekcja Urban Jungle

Jeśli szukasz inspiracji, jak wprowadzić styl urban jungle do swojego wnętrza, sprawdź aranżacje z nowego katalogu Dekoria.

styl Urban Jungle 6

Dekoria.pl: kolekcja Urban Jungle

Leave a Reply