Szarość w pokoju dziecka? Czemu nie!

W pokoju dziecka możemy użyć koloru szarego, ale pod dwoma warunkami: jego odcień będzie jasny, a całość ożywimy wzorami i kolorami. Kids Town – specjalista w urządzaniu dziecięcych pokoi poleca hit tego sezonu: zestawienie szarości z pastelami.

Podpowiadamy jak urządzić takie wnętrze krok po kroku.

1. Ściany pomaluj na jasno szary kolor, na jednej – tej, którą warto wyeksponować, dobrze będzie prezentował się szary mural z motywem drzew lub tapeta z robotami albo postaciami deskorolkarzy (to świetna propozycja do pokoju nastolatka!) w podobnym odcieniu.

2. Jeśli planujesz wymianę mebli, kup białe lub szare. Zarówno te nowe, jak i stare można odmienić przy pomocy samoprzylepnych aplikacji i cukierkowych gałek do mebli – szarych lub w odcieniach pastelowych.

3. Zadbaj o tekstylia: zasłony, dywany (duże wrażenie na dziecku zrobi fluorescencyjny dywan, który świeci o zmroku), barwne poduszki.

4. Pamiętaj o oświetleniu – od barwy światła i jego rozmieszczenia będzie zależał  ostateczny wygląd pokoju, ono też zbuduje nastrój.

5. Na koniec dodatki – czyli wszystko, co podkreśli osobowość dziecka i wyeksponuje jego zainteresowania. Na szarym tle będą się pięknie prezentować.

pokoj dziecka 2

fot. Kids Town

pokoj dziecka 3

fot. Kids Town

pokoj dziecka 4

fot. Kids Town

pokoj dziecka 5

fot. Kids Town

pokoj dziecka 6

fot. Kids Town

pokoj dziecka 7

fot. Kids Town

Leave a Reply