Twórcze komponowanie tkanin

Większość z nas zanim zamówi meble, chciałaby sprawdzić jak będą wyglądały w ich domu lub mieszkaniu.  Przy pomocy wizualizera stworzymy wirtualną sofę oraz  dobierzemy ją do koloru ścian i podłóg.       

Wizualizer to proste narzędzie, które pozwoli klientom Italvelluti komponować różne elementy wnętrza, a także zestawy tkanin użyte do wykonania mebli tapicerowanych. Często oglądając mebel trudno sobie wyobrazić czy będzie dobrze się komponował z pokojem w którym chcemy go umieścić. Wizualizer przyjdzie nam w takim przypadku z pomocą – wystarczy kilka kliknięć komputerową myszką, trochę cierpliwości i możemy stworzyć symulację tego, jak może wyglądać nasz salon z nową sofą. Użytkownicy aplikacji mają do wyboru wnętrza w trzech stylach: nowoczesnym, klasycznym i modernistycznym oraz dopasowane do nich sofy.

Sofa Coma HM Design w tkaninie D.O.C. firmy Italvelluti

Sofa Coma HM Design w tkaninie D.O.C. firmy Italvelluti

Najpierw wybieramy wnętrze najbardziej zbliżone do naszego. Kolejny krok to dobór koloru ścian i podłóg. Następnie dobieramy tkaninę na sofę z katalogu kolekcji ITALVELLUTI. Wybierając tkaninę możemy ja umieścić oddzielnie na oparciu, korpusie i podłokietnikach oraz siedzisku – dzięki temu możemy przetestować różne kompozycje tkanin i wybrać tę optymalną dla nas. Ponieważ przy wybranej tkaninie pojawia się jej charakterystyka techniczna szybko możemy zweryfikować czy nadaje się ona na daną część mebla. Efekt naszej kreatywnej zabawy można wydrukować i zabrać do sklepu meblowego jako podręczną „ściągawkę” przy zakupie mebli.

Wizualizer może być nie tylko przydatnym narzędziem dla klientów indywidualnych, ale także dla sprzedawców w salonach meblowych sprzedających meble Italvelluti. Nie od dziś wiadomo, że klienci najchętniej kupują meble w tych tkaninach, które mogą zobaczyć na wystawie, na meblu – nie zawsze taki mebel jest na ekspozycji sklepowej, czasem nie odpowiada kupującemu kolorem czy rodzajem tkaniny. Poza tym wnętrze sklepu jest inne niż wnętrze domu i trudno ocenić czy nowy zakup będzie trafiony. Korzystając z wizualizera doświadczony sprzedawca szybko zaprezentuje klientom jak może wyglądać mebel, który chcieliby kupić w innych tkaninach lub zaproponować im kilka rozwiązań do wyboru.

Leave a Reply