Wyposażenie kuchni: elektryczne suszarki nie tylko do łazienki

Elektryczny grzejnik do suszenia ręczników do tej pory kojarzony był tylko z łazienką, jednak nowość w ofercie Atlantic Polska na 2013 r. Tatou Bains może być zainstalowany także w kuchni i służyć do suszenia ręczników i szmatek kuchennych czy fartuszka. Model ten posiada np. funkcję wietrzenia i sensor otwarcia okna, które czasowo obniżają temperaturę w pomieszczeniu.

Tatou Bains to elektroniczny promiennik ciepła, czyli urządzenie wykorzystujące w swej pracy efekt frontalnego emitowania termoelektrycznych fal cieplnych, swym charakterem zbliżonych do promieniowania słonecznego. Promienniki zapewniają silniejsze odczucie ciepła przy użyciu tej samej ilości energii, w porównaniu do ogrzewania konwekcyjnego.

Ten model suszarki składa się z niskotemperaturowego, płytowego elementu grzewczego z dyfuzorem aluminiowym, bezpiecznika i deflektora termicznego, sondy pomiaru temperatury oraz ażurowej obudowy. Posiada trzy zakresy temperatur pracy tj. Komfort (10-28 stopni C.), Antyzamarzanie (7 stopni C.) i Eko (temperatura Komfort pomniejszona o 1-4 stopnie C.).

suszarka elektryczna 1

Tatou Bains - nowość w ofercie Atlantic Polska

Firma Atlantic Groupe opracowała dla swoich produktów patenty, jednym z nich jest system ASP przeciwdziałający cyrkulacji kurzu, w który wyposażony jest Tatou Bains, oprócz tego posiada on funkcję wietrzenia i sensor otwarcia okna, które umożliwiają czasowe obniżenie temperatury w pomieszczeniu. Sensor informuje regulator temperatury o otwarciu okna, dzięki czemu zapobiega nadmiernemu wytworzeniu ciepła, które ucieknie przez otwarte okno.

suszarka elektryczna 2

Tatou Bains - nowość w ofercie Atlantic Polska

W przypadku łazienek grzejnik nagrzeje ręczniki czy szlafrok w trakcie naszej kąpieli czy brania prysznica. Jest to ważne szczególnie w porze zimowej, kiedy wyjście z wanny czy kabiny wiąże się z dyskomfortem spowodowanym uczuciem chłodu.

suszarka elektryczna 3

Tatou Bains - nowość w ofercie Atlantic Polska

Jeśli natomiast chodzi o kuchnię suszarka dzięki dwóm uchwytom sprawdzi się przy suszeniu ręczników i szmatek kuchennych czy fartuszka w trakcie przygotowywania posiłków lub po. Tatou Bains od Atlantic Polska będzie pasować do kuchni w stylu włoskim lub hiszpańskim z ciepłymi kolorami ścian. Ze względu na to, że grzejnik jest z aluminium meble kuchenne mogą posiadać fronty aluminiowe i metalowe nóżki, a kompozycji dopełnią metalowe garnki, sztućce, naczynia i inne przybory kuchenne.

One Response

  1. Teodoro Emeryto 9 marca 2013

Leave a Reply