Zobacz, jak pikowany zagłówek wprowadza do sypialni przytulność i elegancję

Tapicerowane, pikowane zagłówki zdobywają na nowo serca urządzających modne sypialnie domowników. Po latach rządów minimalizmu, uwaga zwracana jest dziś przede wszystkim na komfort i dekoracyjność planowanych aranżacji. Zobacz, jak urządzić sypialnię, by stała się miejscem idealnym do wypoczynku i relaksu, a także zachwycała zgodną z najnowszymi trendami aranżacją. Oto kilka propozycji wprost z sypialni w polskich mieszkaniach.

1. Ta sypialnia utrzymana została w spójnych odcieniach szarości i turkusu, rozświetlona o kolejny ukwiecony fotel i fioletowe zasłony. O charakterze wnętrza decydują zjawiskowe, perforowane na specjalne zamówienie lampy, ekskluzywna toaletka z robiącym wrażenie lustrem w stylu glamour oraz imponujące wykończenie ściany za łóżkiem.

prawdziwe sypialnie aranzacje 1

Projekt sypialni: arch. Monika Grojec

2. Wezgłowie małżeńskiego łóżka w tej aranżacji doskonale komponuje się z kaflowym wzorem ściany. Zastosowana kolorystyka wprowadza do sypialni zmysłową atmosferę, którą potęguje nastrojowe oświetlenie.

prawdziwe sypialnie aranzacje 3

Projekt sypialni: arch. Agnieszka Cupryś-Wilk z pracowni Archissima

prawdziwe sypialnie aranzacje 4

Projekt sypialni: arch. Agnieszka Cupryś-Wilk z pracowni Archissima

3. W tej sypialni duże wrażenie robi pikowane, bladoróżowe wezgłowie łóżka, sięgające do samego sufitu. Piękna, stylowa aranżacja sypialni w stylu glamour, którą podkreślają drobne elementy wykończeniowe, jak np. gałeczki z kryształów Swarovskiego w szafkach nocnych.

prawdziwe sypialnie aranzacje 5

Projekt sypialni: arch. Arkadiusz Grzędzicki

prawdziwe sypialnie aranzacje 6

Projekt sypialni: arch. Arkadiusz Grzędzicki

4.  To bardzo efektowna, nowoczesna aranżacja łazienki dla odważnych indywidualistów. Łazienkę od sypialni oddziela ściana wykończona pikowaną skórą. Niespodzianką jest obustronnie przeszklony biokominek, które umożliwia kontakt wzrokowy między sypialnią a łazienką.

prawdziwe sypialnie aranzacje 7

Projekt sypialni: SiT Grupa Projektowa

5. Elegancki i komfortowy zagłówek łagodzi intensywny styl wielkoformatowej grafiki, którą pokryto ścianę za łóżkiem. Jej pawi motyw dodaje niewielkiej przestrzeni głębi, a samej sypialni smaku i odwagi.

prawdziwe sypialnie aranzacje 8

Projekt sypialni: Studio Projekt

prawdziwe sypialnie aranzacje 9

Projekt sypialni: Studio Projekt

prawdziwe sypialnie aranzacje 10

Projekt sypialni: Studio Projekt

prawdziwe sypialnie aranzacje 11

Projekt sypialni: Studio Projekt

6.  W tej sypialni króluje dekoracyjny marynistyczny wzór od Yacht Club. Ale piękny zagłówek sprawia, że sypialnia nabiera eleganckiego wymiaru stylu Hamptons, który nawiązuje do luksusowych rezydencji na Long Island.

prawdziwe sypialnie aranzacje 12 1

Projekt sypialni: pracownia Plan A

prawdziwe sypialnie aranzacje 13

Projekt sypialni: pracownia Plan A

7. Ta aranżacja to imponująca sypialnia w stylu kolonialnym. Łóżko z baldachimem i przepięknym, pikowanym zagłówkiem ma jednak bardzo współczesną formę i oprawę.

prawdziwe sypialnie aranzacje 14

Projekt sypialni: arch. Tomasz Czajkowski

prawdziwe sypialnie aranzacje 15

Projekt sypialni: arch. Tomasz Czajkowski

prawdziwe sypialnie aranzacje 16

Projekt sypialni: arch. Tomasz Czajkowski

Leave a Reply