Żyrandole w różnych stylach – zobacz koniecznie!

Nawet najprościej urządzone wnętrze zyskuje bardzo dużo, gdy dobierzemy do niego stylowe dodatki. Jednym z elementów, który potrafi gruntownie odmienić wystrój wnętrza jest żyrandol. Oferta na rynku jest tak bogata, że bez trudu możemy dobrać rozwiązanie w stylu, który nam najbardziej pasuje: nowoczesnym lub klasycznym.

Popularnym sposobem na to, by ożywić jasne aranżacje wnętrz jest dobranie jednego elementu w zdecydowanym kolorze. Jak najbardziej może nim być żyrandol – na przykład w odcieniu rubinowej czerwieni. Spójrzmy chociażby na ten oto stylizowany model. Jego forma nawiązuje do najbardziej klasycznych rozwiązań, natomiast kolor jest zdecydowanie awangardowy. Jego odcień jest metaliczny, nie bójmy się jednak, że całość będzie niegustowna – widać, że jest to element dekoracyjny stylizowany „z przymrużeniem oka”.

zyrandol

(Żyrandol, fot. Nella Vetrina)

Inna ciekawa kolorystycznie propozycja to czarno-srebrny żyrandol. Świetnie się wkomponuje, jeśli planujemy wystrój wnętrza w bardziej awangardowym stylu. Jeśli więc marzy nam się aranżacja wnętrza z czerwonymi lub fioletowymi ścianami, jest to bardzo dobre rozwiązanie. Mimo dosyć skomplikowanej formy jest tak naprawdę bardzo uniwersalny. Może uzupełnić wystój salonu zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym – zależnie od tego, jak go zaaranżujemy.

zyrandol 2

(Żyrandol, fot. Nella Vetrina)

Kryształowy żyrandol może budzić różne skojarzenia. Nie każdemu takie rozwiązanie przypada do gustu, może bowiem przywodzić na myśl niezbyt gustowny wystrój wnętrza. Dużo jednak zależy od kształtu. Jeśli wybierzemy prosty i nowoczesny, efekt będzie bardzo ciekawy. Przykładowo, model ze zdjęcia dobrze pasuje do brązowych ścian. Jeśli dobierzemy dodatki w kolorach: kremowym i złotym, powstanie ozdobna, a zarazem bezpretensjonalna aranżacja wnętrza.

zyrandol 3

(Żyrandol, fot. Nella Vetrina)

To, co widzimy na poniższym zdjęciu to nie statek kosmiczny, nie obawiajmy się więc ataku stworów z kosmosu. To lampa wręcz stworzona do pokoju nastolatka, lub każdego innego miejsca o awangardowym, lekko przekornym charakterze. Opływowy kształt nadaje jej futurystyczny charakter. Świetnie pasuje szczególnie do ścian w nietypowych kolorach – na przykład czarnych.

zyrandol 4

(Żyrandol, fot. Nella Vetrina)

Jeśli planujemy klasyczny wystrój wnętrza, niekoniecznie musimy dobierać żyrandol w tradycyjnym kształcie. Możemy wybrać coś bardziej oryginalnego, co wcale nie zepsuje naszej koncepcji wnętrza. Może to być na przykład oryginalna lampa z kloszem w kształcie słońca. Równie efektownie będzie wyglądała w zestawieniu z ozdobną tapetą – na przykład fioletową w barokowe wzory.

zyrandol 5

(Żyrandol, fot. Nella Vetrina)

Zobacz też inne bardzo odważne lampy

Leave a Reply